FacebookYoutubeInstagram

Vzpomínkové sady kradly lidem hlasivky

Uherský Ostroh Společnost 16. 9. 2019
Vzpomínkové sady kradly lidem hlasivky

Artemis hraje 25 let, většina jeho členů mnohem déle!

Foto: Dalimil Joch

Artemis počasí vůbec nezajímalo, slavilo se o dušu!

"To tu nepamatuju za celých 48 roků," prohlásil jeden z věrných fanoušků kapely Artemis při pohledu na promočené zámecké nádvoří, na kterém tančily více jak dvě stovky příznivců s deštníky v rukou.

Ostrožská kapela Artemis se totiž rozhodla důstojně oslavit 25. výročí stůj co stůj, a přestože všechny venkovní bígbíty na Slovácku byly kvůli dešti zrušeny, pětici ostřílených hudebníků to nevyvedlo z míry. Celý večer servírovala těm nejvěrnějším jejich oblíbené písničky a mnohem víc!

Půlroční zkoušení a oprašování skladeb z let minulých, které postupně ustoupily novějším songům, vyústilo ve dvě retro sady.

Tu první oživili bratři Sasínové - Petr s kytarou a Pavel za bicími, u té druhé si ve finále prohodili posty bubeník Zdena Hudeček se zpěvákem Tondou Kozinou.

Výsledkem byly nedělní výpadky hlasivek většiny zúčastněných, kteří o sobotní noci prožívali euforii a záchvěvy vzpomínek na mladá bigbítová léta.

Promočené publikum zpívalo se Sasou Vyznání, které se naposledy odvážil zazpívat na svojí svatbě, nestárnoucí Dutinu, Bejby, Byla jednou víla nebo První láska. Bubeník jenom pro tento večer očistil Náhrobní kámen, pohladil Maličkou a vzkázal domů, že zítra svatbu máš! Několik songů nedávno zesnulého textaře a zpěváka Jirky Menšíka věnoval svojí sestře Jarmile, zapálené folkloristce, která se po 15 letech přišla podívat na vystoupení svého bratra.

Kapela Artemis dostala k narozeninám spoustu dárků od svých fanoušků. Tím posledním byl symbolicky dětský deštník, jako poděkování, že se kapela neposrala z počasí a slavila se svými věrnými, jak se patří.

Autor: pas

Vaše názory

Sklepy Mařatice. Labyrint, který propojil tři vinné sklepy

Uherské Hradiště

Sklepy Mařatice. Labyrint, který propojil tři vinné sklepy

Ještě před oficiálním zahájením Slováckých slavností vína a otevřených památek se v Mařaticích odehrálo představení vůbec největší...

9. 9. 2019
Cafe21 k narozeninám dostalo dětský koutek

Uherské Hradiště

Cafe21 k narozeninám dostalo dětský koutek

Komunitní kavárna v centru Uherského Hradiště - Cafe 21 - v pátek oslavila třetí narozeniny. Mezi oslavenci...

8. 9. 2019
Jsme tu pro všechny, kteří si slavnosti chtějí užít

Uherské Hradiště

Jsme tu pro všechny, kteří si slavnosti chtějí užít

Rozhovor s Antonínem Machem, ředitelem Klubu kultury, který je hlavním pořadatelem Slováckých slavností vína a otevřených památek...

6. 9. 2019
Hody ve Véskách vedl stárek z Mařatic

Vésky

Hody ve Véskách vedl stárek z Mařatic

Ve Véskách se konaly tradiční hody s právem o týden dříve než u sousedů v Sadech. Letos...

6. 9. 2019
TOPlist