FacebookYoutubeInstagram

Z Uherského Brodu do Londýna letecky

Uherský Brod Společnost 20. 11. 2014
Z Uherského Brodu do Londýna letecky

Právě tam zamířili žáci 7. - 9. tříd Katolické základní školy v Uherském Brodě. „Když jsem se o leteckém zájezdu do Londýna dozvěděl, neváhal jsem a přihlásil se. Rodiče jsem přesvědčovat nemusel, věděli, že bych se do Londýna rád podíval,“ řekl jeden z účastníků, Marek Stojaspal z 9. A. On a jeho devět spolužáků se plni očekávání sešli na letišti v Brně a vyrazili na dobrodružnou výpravu do hlavního města země, jejíž jazyk se ve škole už nějaký ten rok učí. A to bylo také hlavním cílem exkurze - poznat mentalitu Londýňanů a atmosféru Londýna, slyšet hovorovou angličtinu, naučit se prakticky orientovat v cizím velkoměstě.

Příležitost ochutnat Londýn dostali účastníci hned po příjezdu.

„Na noční Londýn budu vzpomínat ještě dlouho,“ prozradila nám Mirka Fornůsková ze 7. A. „Je úžasně osvětlený. Mohli jsme si ho prohlédnout z Millenium Bridge.“ Co všechno prožili její spolužáci? Cesty metrem, letadlem, návštěvy muzeí, Hyde Parku i London Eye, nakupování v Primarku a v Greenwich i to, že je možné stát zároveň na západní i východní polokouli.

A jak hodnotili tuto exkurzi její účastníci? Za všechny názor Mirky Fornůskové: „Mým snem bylo jet do Londýna a taky tam bydlet. Jeden sen se mi splnil. A náš výlet mě jen utvrdil v tom, že se tam chci jednou usadit.“

Díky pozitivnímu ohlasu žáků i rodičů tak zřejmě letos škola založila tradici, která se bude opakovat i v dalších letech.

Autor: Lenka Kebrlová
Inzerce

Vaše názory

Za Alejí obhájili titul Ekoškola

Uherské Hradiště

Za Alejí obhájili titul Ekoškola

Štěpnická základní škola je již pátým rokem členem sdružení Ekoškol. Tento program vznikl na mezinárodní úrovni už...

20. 11. 2014
Rozloučili se Pri trenčanskej skale

Uherský Brod

Rozloučili se Pri trenčanskej skale

Již podvanácté se v Uherském Brodě sešly legendy moravského folkloru ve stejnojmenném pořadu. V hledáčku uvízly pořadatelům...

20. 11. 2014
Zlatý míč letos v Boršicích

Boršice

Zlatý míč letos v Boršicích

V Boršicích se v sobotu odehrál na parketu zajímavý fotbalový duel. O uspořádání 5. sportovního bálu se...

19. 11. 2014
Svatební styly novinkou show

Staré Město

Svatební styly novinkou show

V neděli se ve Starém Městě uskutečnil již třetí ročník Slovácké svatební show. Tento svatební veletrh je...

19. 11. 2014
TOPlist