FacebookYoutubeInstagram

Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích

Uherské Hradiště Společnost 27. 3. 2018
Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích

Během dopoledne za dětmi z Academic School zavítal také slovácký senátor Ivo Valenta.

Foto: pek

Projektový den nazvaný Velikonoce se konal v závěru uplynulého týdne v základní škole Academic School v Uherském Hradišti. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, věnovaných jednomu z největších křesťanských svátků v roce. Během dopoledne za nimi navíc zavítal také senátor Ivo Valenta.

V jednotlivých třídách učitelé s dětmi pracovali na daném tématu, nebo se ve třídách konaly nejrůznější kreativní dílničky. Žáci si v dílnách vyrobili například látkové ptáčky, zajíčky z ručníku nebo se naučili malovat kraslice. Po školních chodbách zněly řehtačky a velikonoční říkanky.

"Žáci druhého stupně si připravili i různé pokusy, třeba s medem a vaječným bílkem, kdy do bílku vmíchávali také modrou skalici, nebo roztančili při jednom z pokusů rozinky. A v matematice se pak věnovali velikonočním rekordům. Starší žáci dětem z prvního stupně navíc představili, jak se Velikonoce slaví v cizích zemích, například v Mexiku nebo Španělsku,” nastínila část bohatého programu ředitelka Academic School Věra Olšáková.

V Academic School nechyběl ani tradiční folklor. Děti se naučily a předvedly říkadla k pomlázce. Spolu s některými učitelkami se dokonce děti převlékly do slováckých krojů a představily tradice od vynášení Morany až po klasickou pomlázku.

Do projektového dne se zapojili žáci od první až po devátou třídu. Téma velikonočních svátků se prolnulo ve všech předmětech. Den věnovaný velikonočním svátkům proběhl také v základní škole Academic School ve Zlíně. Postupně, formou hry, se s tradicemi seznamují i děti v mateřských školách Academic School v Mařaticích, Kunovicích a Uherském Hradišti.

Autor: pek

Vaše názory

Děti nahodily společenský oděv

Kunovice

Děti nahodily společenský oděv

Plesový oděv zdobil děti z kunovické mateřské školy. Už po sedmnácté se konala plesová zábava určena především...

27. 3. 2018
„Hody, hody, doprovody,“ znělo Rochusem

Mařatice

„Hody, hody, doprovody,“ znělo Rochusem

Velikonoční zvyky a vše, co jim už od fašanku předchází. To vše bylo k vidění během sobotního...

26. 3. 2018
Starostové pokřtili Uherskohradišťsko z nebe

Slovácko

Starostové pokřtili Uherskohradišťsko z nebe

Díky knize Uherskohradišťsko z nebe se můžete z ptačí perspektivy ponořit do krás leteckých fotografií regionu: Fotopohledům...

26. 3. 2018
Kovařík bodoval slivovicí z archivu

Uherské Hradiště - Sady

Kovařík bodoval slivovicí z archivu

Sedmnáctý ročník Derflanského koštu slivovice nabídl ochutnávku 333 vzorků pálenek z třiceti různých obcí. Kromě slivovice se...

26. 3. 2018
TOPlist