FacebookYoutubeInstagram

závody agility ve Zlechově

Zlechov Společnost 1. 10. 2010
závody agility ve Zlechově
Foto: Ivana Vranová

Již čtvrtým rokem se do Zlechova na Zlechovské hopsání sjeli milovníci našich čtyřnohých přátel, psů.  Přijeli změřit síly v závodech zvaných agility. Agility je stále populárnější sport, ve kterém soutěží psi všech ras i velikostí, a to v překonávání překážek na parkuru pod vedením svého pána. Tato soutěž je velmi populární jak kvůli pestrosti psích ras, tak i proto, že můžeme vidět soutěžit děti, dospělé, ale i starší generaci. Síly zde změřilo 70 soutěžících ve třech velikostních kategoriích.

"Velmi nás potěšil úspěch na vlastním poli, a to v podání hostující trenérky Jany Kořínkové, která vyhrála v kategorii large se psem německého ovčáka. Jana je zkušenou závodnicí a se svým psem se v letošním roce stala mistrem České republiky v závodu družstev a na mistrovství Slovenska získala první místo v závodě agility pro psy bez průkazu původu. Také naše 13letá členka Anna Šipková stanula v nejmenší kategorii (small) na příčce nejvyšší. Je to velmi nadějná závodnice, která má za sebou účast na mistrovství republiky mládeže, kde skončila na čtvrtém místě," prozradila Irena Stránská, organizátorka soutěže.

Úspěch na domácí půdě zaznamenal i výcvikář agility ve Zlechově, Martin Ševčík, a to obsazením druhého místa ve střední kategorii (medium). Martin má za sebou také účast na mistrovství ČR v agility.

Autor: IS

Vaše názory

Zamykání cyklostezek

Uherské Hradiště

Zamykání cyklostezek

Už popáté v sobotu 2. října vyrazí příznivci cykloturistiky na symbolické uzavírání cyklostezek Uherskohradišťska. S cyklomapou a...

1. 10. 2010
Zlín otevřel stavbu budoucnosti

Zlín

Zlín otevřel stavbu budoucnosti

Krajská metropole Zlín otevřela svoji novou, tentokrát futuristickou dominantu. Strohé funkcionalistické centrum města od středy prosvěcuje Kongresové...

30. 9. 2010
Slovácké hody s právem v Jalubí

Jalubí

Slovácké hody s právem v Jalubí

Přestože předpověď strašila deštěm, počasí bylo k Jalubským docela shovívavé. Mraky se sice nad Jalubím honily, po...

28. 9. 2010
Baťovi potomci navštíví Hradiště

Uherské Hradiště

Baťovi potomci navštíví Hradiště

To, že rodina Baťů je spojena s obuvnictvím a Zlínem, ví většina obyvatel Zlínského kraje. Ovšem další...

28. 9. 2010
TOPlist