FacebookYoutubeInstagram

Zdravý Feri průvod vedl a ten poškrábaný ho uzavíral

Slovácko Společnost 8. 6. 2019
Zdravý Feri průvod vedl a ten poškrábaný ho uzavíral

Organizační vedoucí Ema Hofmanová uděluje odznak Otci a Náčelníkovi.

Foto: pas

Na kolo vyrazila i řada giropaniců

Od roku 1968 rebelovali proti komunismu, od sametu upozorňují na nešvary doby! Cyklistický závod Giro de Pivko vyrazil první červnovou sobotu již po pětačtyřicáté. V čele i na zádi peletonu jeli slováčtí Feriovci, jeden z Mařatic, druhý ze Štěpnic.

Na startu před Liďákem, dnes orlovnou, se sešli lidé v kostýmech a vyrazili na recestický závod, spíše spanilou jízdu. "Komunisté poručili větru, dešti, proto máme dnes pěkné počasí a věřím, že bude i dobrá zábava a dobré pivo. A buďme apoličtí!" zavelel Lukáš Hofman, který se svojí ženou převzal otěže akce.

Mládí na startu podpořili staří bardi jako Indian, Král, Klapka, Kup nebo Kokeš, který ve svém plamenném projevu hlavně pozdravil vyhaslé giromany do nebe!

Také letos mělo mládí zelenou. Stačilo Emě Hofmanové uhradit dvě kila, připnout si na kostým odznak a s registrační kartou vyrazit po 12 hospodských zastaveních. První, Dobré pivo, bylo co by kamenem dohodil, stejně jako StBar a pak přes Staré Město, Zlechov do Buchlovic a přes Břestek zpět s tradičním cílem na Koruně! Tady otrlí giromani tančili na Vynucený sex.

Letošní Giro de Pivko se netradičně obešlo bez incidentů. Vloni totiž servisní vozidlo první pomoci zastavila u sokolovny Policie ČR a řidiče falešný maják a špatně přilepené giroplakáty stály pětikilo! "Musím říct, že policajti byli shovívaví, ale tím půlhodinovým vypisováním bločků nás všechny žíznivé pěkně nasrali," vyjádřil se dlouholetý účastník Gira, který vloni po x letech omylem zase vyrazil.

Autor: pas

Vaše názory

Koně na Břestku vystřídali hasiči

Břestek

Koně na Břestku vystřídali hasiči

Krásné počasí přilákalo pod Břesteckou skálu přes stovku dětí, které ke Dni dětí letos místo koňů vítali...

7. 6. 2019
Vinohradská v komorní atmosféře

Mařatice

Vinohradská v komorní atmosféře

Projít si v klidu Vinohradskou ulici a k tomu ochutnat vína od místních vinařů. Tak to byl...

6. 6. 2019
Zušky uspořádaly velkolepý koncert pro kolemjdoucí

Uherské Hradiště

Zušky uspořádaly velkolepý koncert pro kolemjdoucí

V pátek jste si ve středu města museli připadat jako na velkém představení. Obě hradišťské zušky se...

6. 6. 2019
Uličkou nešlo projít

Kudlovice

Uličkou nešlo projít

Pěšky, na kole a letos i speciálním vinařským autobusem, který organizátoři vypravili z Uherského Hradiště, mířily stovky...

5. 6. 2019
TOPlist