FacebookYoutubeInstagram

Ze školky k popelnicím

Zlámanec Společnost 27. 4. 2016
Ze školky k popelnicím
Foto: ket

Děti z Mistřic si zahrály na popeláře

Zlámanec hostil o víkendu Přehlídku pódiových skladeb. Na ní se jako každý rok představili tanečníci z mateřských i základních škol a z tanečních souborů. Letošní místo konání bylo trochu nezvyklé, protože akce byla do Zlámance přesunuta z Topolné. "Byli jsme požádáni, abychom letošní ročník uspořádali u nás ve Zlámanci, protože v Topolné aktuálně opravují sál. Pořadatelství jsme se tedy ujali letos místo příštího roku," řekl Jiří Chmela, starosta Zlámance.

Program byl složen z mnoha působivých vystoupení. Publikum zaujal zejména tanec dětí z mistřické mateřské školy, které si v reflexních vestách zahrály na popeláře. "Když jsme skladbu vybírali, necílili jsme přímo na toto téma, ale spíše jsme hledali nejlepší hudbu. A právě písnička o popelářích od Míši Růžičkové je dost rytmická a pro děti nejvhodnější," prozradila Marcela Fusková, ředitelka MŠ Mistřice. Zlámanecká rodačka také přiznala, že malé tanečníky popelářská práce zaujala a chtěli by si ji v budoucnu třeba i vyzkoušet.

Kromě mistřické školky se na pódiu objevily také děti z mateřských škol ve Zlámanci a v Bílovicích, ze základních škol v Topolné a Velkém Ořechově a z tanečních souborů Botík a Pohoda z Březolup.

Autor: ket

Vaše názory

Aerobic si užíval i vítěz Star dance

Uherské Hradiště

Aerobic si užíval i vítěz Star dance

Maximální nasazení, maximální výkony a tělocvična uherskohradišťského gymnázia plná aerobiku. Tak se dá stručně shrnout druhý ročník...

26. 4. 2016
Bral si Petr Forman na Buchlově inspiraci?

hrad Buchlov

Bral si Petr Forman na Buchlově inspiraci?

Čtyřiadvacátý ročník Dne vína na Buchlově se nesl ve znamení krásy zralých vín, lahodnosti a ušlechtilosti Ryzlinku,...

25. 4. 2016
Nový přístřešek pro turisty

Pitín

Nový přístřešek pro turisty

O víkendu byla slavnostně zprovozněna nová turistická odpočívka s kamennou studánkou u pramene řeky Olšavy v Bílých...

24. 4. 2016
Zlatá medaile pro GUH

Uherské Hradiště

Zlatá medaile pro GUH

Minulý týden se v pražském Goethe-Institutu sešli vítězové krajských kol Olympiády německého jazyka, aby v celostátním kole...

23. 4. 2016
TOPlist