FacebookYoutubeInstagram

Živé, nebo mrtvé Jalubí?

Jalubí Společnost 2. 11. 2015
Živé, nebo mrtvé Jalubí?
Foto: pas

Bál se jen ten, kdo neměl čistě svědomí!

Tma jak v pytli, jen projíždějící auta kazila atmosféru. V pátek svítily v Jalubí jen dýně před domy a stovky malinkých žároviček lampionů nebo baterek. Pomáhaly najít patnáct stanovišť po celé obci, která pro tento večer patřila strašidlům!

Téměř pět stovek lidí, ti mladší s rodiči, sledovalo za jalubskou pálenicí velký čarodějnický proces, kde bylo vyšetřováno několik čarodějnic - jedna z nich Marína Kolbová byla zlými čarodějnicemi odsouzena k trestu smrti. "Aby zlo bylo vymýceno a dobrá čarodějka Marína mohla žít, musely děti projít magickou cestou po všech strašidlech," vysvětlila Diana Slavíková, jedna z pořadatelek a členka sdružení Živé Jalubí.

Každý účastník dostal mapku a vyrazil k patnácti pochmurnými místům v Jalubí. Čtyři byla doporučena jen nejodvážnějším. Řádili na nich bílí běsové, hlasy ze záhrobí nebo ďábelsky šílení kuchtíci. K vidění byla i klekánice, ježibaby, katové, ztroskotanci nebo jalubská mumie!

Novinkou byly tři občerstvovací zastávky s čajem a svařákem. Cíl byl v kulturáku, kde si úspěšní a odvážní vyzvedli odměnu.

Nakonec dobro zvítězilo nad zlem a Marína byla zachráněna...

Autor: pas

Vaše názory

Strašidla, kam se podíváš

Staré Město

Strašidla, kam se podíváš

Sotva se v pátek setmělo, obsadila areál společnosti REC Group ve Starém Městě strašidla, čarodějnice a další...

2. 11. 2015
Dráteníci opět na scéně

Uherské Hradiště

Dráteníci opět na scéně

Slovácké muzeum zpřístupnilo novou výstavu Svetom, moje, svetom… přibližující dnes již zmizelý svět drátenické profese. Slavnostní vernisáže...

1. 11. 2015
Pro výhru si přišli do muzea

Vlčnov, Uherské Hradiště

Pro výhru si přišli do muzea

Na konci prázdnin jsme uzavřeli muzejní soutěž - Za sdílení do muzea. Podporovala naši stálou národopisnou výstavu...

1. 11. 2015
Vůně klobásek lákala

Uherské Hradiště

Vůně klobásek lákala

Úderem páteční patnácté hodiny se Slováckou tržnicí v Uherském Hradišti začaly linout vůně klobásek od dvou prodejců....

31. 10. 2015
TOPlist