FacebookYoutubeInstagram

Zkoušku s koštýřem zvládl na jedničku

Vážany Společnost 20. 9. 2010
Zkoušku s koštýřem zvládl na jedničku
Foto: pri

Kolotoč hodové tradice na Slovácku nabírá po roce opět své obrátky. V jeho soukolí se o víkendu ocitly i Vážany. Domácí stárci, dobré víno, koláčky, zpěv, tanec, setkání s rodinou - vše proto, aby se nezapomnělo. Na to, co lidi dříve v zábavě spojovalo, v písni pomáhalo překonat žal a ve víře dávalo naději do dalších dnů.

Při přesunu k obecnímu úřadu ti nejdůležitější aktéři letošních hodů prozradili své pocity. "Nádhera," řekl Martin Bilík, starší stárek. "Úžasné," nadnesla jeho slova Jana Uhlířová, jeho hodová partnerka. "Luxusní," ozvláštnil mladší stárek Radek Měšťánek. Výčet slov uzavřela jeho sestřenice Jana Magdálková prostým: "Krásné." Bilík ještě přidal, že mohlo přijít i víc lidí, ale že je to nádhera, a holky to podtrhly: "Užíváme si to. Krásné počasí. Co si můžeme jako chasa víc přát?"

U obecního úřadu už čekal starosta František Drobil, který si před vydáním povolení připravil pro stárka vinařskou zkoušku v podobě natahování pětilitrového koštýře. Starostu natolik zarazilo, jak rychle a úspěšně se Martin s úkolem popral, že při žádání tuše pro přípitek si úplně popletl, kdo že to letos na hodech hraje. DH Stříbrňanka to vzala s úsměvem a na večerní zábavě hrála, tak jako každým rokem, zvesela. Jedinou výjimkou bylo, že letos do šenku originálním způsobem doprovázela kromě stárků i jejich rodiče.

Autor: pri

Vaše názory

Nohavicovi opět tleskali ve stoje

Uherské Hradiště

Nohavicovi opět tleskali ve stoje

Písničkář Jaromír Nohavica opět dokázal, že umí. Zaplněné Studentské náměstí mu na jeho Speciálním koncertu u příležitosti...

20. 9. 2010
Španělé objevili kouzlo Vinohradské ulice

Uherské Hradiště

Španělé objevili kouzlo Vinohradské ulice

Dosud bylo zvykem, že Češi jezdili na dovolenou do Španělska. V budoucnu by tomu mohlo být i...

20. 9. 2010
Topolská škola stoletou

Topolná

Topolská škola stoletou

O víkendu žila topolská škola víc než kdy jindy. Její dveře zůstaly otevřeny. Slávu navštívili zástupci obou...

19. 9. 2010
Hodování navštívily davy turistů

Kostelany nad Moravou

Hodování navštívily davy turistů

Ani Kostelany letos hodování neminulo a domácí se ihned po zahájení, o které se postarala mateřská škola...

19. 9. 2010
TOPlist