FacebookYoutubeInstagram

Zpěváček Slovácka rozezpíval Hluk a vyhrál ho opět Horňák

Hluk Společnost 22. 10. 2019
Zpěváček Slovácka rozezpíval Hluk a vyhrál ho opět Horňák
Foto: AV
Inzerce

Po různých místech Slovácka putuje oblastní finále soutěže v dětském zpěvu s názvem Zpěváček Slovácka. Již pátý ročník tentokrát zavítal na Ostrožsko, do prostor rekonstruovaného kina v Hluku.

Finalisty (kategorie 10-15 let) z regionálních kol pěveckých přehlídek, soutěží  z Uherskohradišťska, Uherskobrodska, Zálesí, Horňácka, Veselska, Strážnicka, Kyjovska, Podluží a Hanáckého Slovácka, doprovázely cimbálové muziky - CM Lintava z Kunovic s primášem Ondřejem Simanem a CM Matěje Kůrečky ze Starého Poddvorova. Soutěž slovem provázeli domácí Michaela Hrdinová a Radek Dula z Boršic u Blatnice.

Sedmičlenná odborná porota nakonec udělila shodně prvenství několikanásobnému vítězi ZS, Horňákovi z Hrubé Vrbky, Janíčku Pavlíkovi. Druhá se umístila Alžběta Mičková z Moravského Písku a třetí soška keramického zpěváčka od ždánického autora Jaroslava Homoly putovala na Hanácké Slovácko, k Magdaleně Grégrové z Vrbice.

„Soutěž se moc vydařila. Úroveň zpěváčků byla výborná, vše řádně připravené, moc se zlepšila pěvecká úroveň oproti minulým ročníkům. Doprovodné kapely byly taktéž na úrovni. Mimo jiné mne zaujala písnička v podání Natálie Ondrůškové z Bojkovic Světlove, Světlove," prohlásil předseda poroty, legendární zpěvák a bývalý primáš CM Olšavy Luboš Málek z Uherského Brodu.

„Jsem pro soutěžení ve zpívání a je jasné, že může být jenom jeden vítěz, i když kvalita zpěváčků byla v Hluku velmi vysoká. Musím také pochválit pořadatele za příjemné organizační zázemí,“ doplnila k finále folklorní odbornice Anna Maděričová z Uherského Hradiště, která byla rovněž v porotě.

Čtěte více
Autor: AV

Vaše názory

O nové hřiště je nebývalý zájem

Buchlovice

O nové hřiště je nebývalý zájem

Slavnostní otevření nového dětského hřiště u haly Cihelna provázel nebývalý zájem dětí a rodičů, kteří nedočkavě vyhlíželi,...

21. 10. 2019
Marta Jandová odvařila publikum

Zlín

Marta Jandová odvařila publikum

Klub Masters of Rock Cafe prožil neuvěřitelný koncert Marty Jandové a Die Happy. Zpěvačka, která s hudebníky...

19. 10. 2019
Odnesli si list z Bible kralické

Uherskohradišťsko

Odnesli si list z Bible kralické

V roce stého výročí Knihovnického zákona vzaly knihovnice děti za prapůvodem vzniku knihy. A tak se ve...

18. 10. 2019
Chorvaté hodovali v rodišti svým předků

Medlovice

Chorvaté hodovali v rodišti svým předků

Ač byly medlovické hody s právem letos deštivé, byly moc pěkné. Hrála už tradičně Stříbrňanka, kapela profesionálů,...

17. 10. 2019
TOPlist