FacebookYoutubeInstagram

Pohár hejtmana Bojkovicím

Pitín Sport 25. 7. 2008
Pohár hejtmana Bojkovicím

Fotbalisté Pitína domácí turnaj nezvládli, skončili úplně poslední

Fotbalisté Pitína si ani na druhý pokus na Pohár hejtmana Zlínského kraje nesáhli. Ve druhém ročníku domácího turnaje dokonce obsadili až úplně poslední místo. Z vítězství se radovaly Bojkovice, které ve finále porazily Slováky ze Šajdíkova Humence a převzaly z rukou hejtmana Libora Lukáše cennou trofej.

Fotbalisté Pitína přitom nevykročili do turnajových bojů levou nohou. Když Kavka otevřel v souboji se slovenským soupeřem skóre, zdálo se, že nemusí hrát jen druhé housle. Jenže Slováci ještě do přestávky převážili misky vah a po přestávce ještě přidali dva „fíky“. „Soupeř byl prostě lepší, aktivnější a údernější. Rozdíl dvou tříd se zkrátka projevil,“ komentoval porážku 1:4 David Lukáš, hráč Pitína a organizátor turnaje v jedné osobě.

Druhý finalista vzešel ze souboje Bojkovic se zálohou Slavičína, která si vykopala postup do I.B třídy.

O vítězi se rozhodlo už do přestávky, kdy Bojkovičtí vsítili jediný gól zápasu. Slavičín sice po obrátce vyrovnal hru, ale skóre nikoliv.

Souboj o třetí místo byl jednoznačnou záležitostí Slavičína B, který domácí výběr trenéra Pavla Urbánka rozstřílel 3:0. „Soupeř byl aktivnější a vytvořil si více brankových příležitostí, které i proměnil. Naši hru ovlivnila únava, jen jsme bránili a slavičínskou branku ohrozili jen sporadicky,“ sype si popel i na vlastní hlavu Lukáš.

Jestliže při souboji o třetí místo domácí fanoušci trpěli, finále jim spravilo chuť. Soupeři totiž servírovali útočný fotbal s řadou šancí. Do černého však pálili jen Bojkovičtí. „Vyhráli zcela zaslouženě, byli fotbalovější a v bráně navíc měli čaroděje, který zlikvidoval veškeré gólovky soupeře,“ komentoval finále Lukáš. Bojkovičtí si tak spravili chuť po domácím turnaji, v němž obsadili „až“ druhé místo a převzali vítěznou štafetu po Nezdenicích.

Třebaže domácí výběr nedokázal zopakovat loňskou finálovou účast, ba co víc, skončil poslední, zklamání z jeho hráčů nečišelo. „Už předem bylo podle kvalit soupeřů jasné, že při dobré konstelaci můžeme být maximálně třetí. Rozdíl dvou tříd byl prostě patrný. A navíc se potýkáme s úzkým kádrem, horko těžko jsem poslátali jedenáctku,“ vysvětlil příčiny neúspěchu Lukáš. Nejlepším střelcem turnaje, který řídili zkušení rozhodčí v čele s ligovým Tomášem Adámkem ze Slavičína, byl vyhlášen Tomáš Velický z týmu poraženého finalisty, který se trefil do černého dvakrát.

Zrcadlo výsledků:

Pitín - Šajdíkove Humence 1:4 (1:2), Kavka, Bojkovice - Slavičín B 1:0 (1:0), o 3. místo: Pitín - Slavičín B 0:3 (0:1), finále: Bojkovice - Šajdíkove Humence 2:0 (1:0). 

Autor: ceh

Vaše názory

Slovácko bez výhry i gólu

Slovácko

Slovácko bez výhry i gólu

Třebaže se fotbalisté Slovácka prali jako lvi ve dvojduelu se slovenskými prvoligisty se gólu ani vítězství nedočkali....

25. 7. 2008
Slovácké beachové léto

Staré Město, Uherské Hradiště

Slovácké beachové léto

Pátek 18. července - Masarykovo náměstí 16.00 - exhibice českých reprezentantů a reprezentantek v beachovém volejbale Na...

25. 7. 2008
Na sbírce šestnácti medailí se podíleli všichni

Ostrožská Nová Ves

Na sbírce šestnácti medailí se podíleli všichni

Kanoisté Ostrožské Nové Vsi si prožili medailovou žeň na jubilejním padesátém ročníku Moravského poháru v Kojetíně. Ani...

24. 7. 2008
Blažíček už opět závodí

Staré Město

Blažíček už opět závodí

Nová minikárová sezona nezačala pro pětiletého Františka Blažíčka ze Starého Města zrovna nejlépe. Ještě než zasedl za...

24. 7. 2008
TOPlist