FacebookYoutubeInstagram

Sádecký a spol. vicemistry v požárním útoku

Uherské Hradiště Sport 25. 7. 2008
Sádecký a spol. vicemistry v požárním útoku

Titul vicemistra republiky v požárním útoku vybojovali na domácím šampionátu v požárním sportu v Pardubicích hasiči Uherského Hradiště, závodící pod hlavičkou Zlínského kraje. Sádecký a spol. v královské disciplíně nestačili jen na Plzeň, v konečném pořadí mistrovství jim pak patří sedmá příčka.

Na sedmatřicátém mistrovství republiky reprezentovala Zlínský kraj desítka hasičů z Uh. Hradiště, doplněná jedním borcem ze Zlína a Valašských Klobouk.

Dvoudenní šampionát otevíral běh na 100 m s překážkami, v němž vyslanci ze Slovácka obsadili devátou příčku. „Nejrychlejším sprinterem byl Pavel Sádecký, který zaběhl čas 16,98 s, což mu však stačilo jen na sedmnácté místo. Za novým národním rekordem Jakuba Pěkného z Moravskoslezského kraje zaostal o více než sekundu (15,82 s),“ uvedl Ivo Mitáček, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Ve druhé disciplíně výstupu na věž si Hradišťští o jedno místo polepšili. Kraloval opět Sádecký s časem 15,59 s.

Druhý den přišly na řadu kolektivní disciplíny, v nichž si zástupci Zlínského kraje dávali větší šance. Jenže po technické závadě na hasicím přístroji si ve štafetě na 4x 100 metrů s překážkami doběhli až pro desáté místo, což bylo zklámání. Chuť si však borci z jihu Moravy spravili v královské disciplíně požárním útoku. Nad jejich síly byl jen výběr hasičů Plzeňského kraje. „Stříbrná medaile z požárního útoku je vzhledem ke konkurenci, jaká se v městě perníku sešla, vynikající,“ smeká Mitáček.

A kdo se o cenný kov zasloužil? Pavel Sádecký, Pavel Abrhám, Martin Šesták, Jan Vráblík, Roman Novosad, Martin Medek, František Omelka, Přemysl Duda, Dalibor Blažek a Roman Bambuch.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Baťův kanál zdolal pouze Nikl s Mlčochem

Ostrožská Nová Ves

Baťův kanál zdolal pouze Nikl s Mlčochem

Kanoisté Ostrožské Nové Vsi obsadili Batův kanál. Vodáci stejně jako loni zařadili do přípravy na srpnové mistrovství...

25. 7. 2008
Jsou nejlepší na Moravě

Veselí nad Moravou

Jsou nejlepší na Moravě

Příslušnost mezi tuzemskou špičkou prokázali dorostenci národní házené z Veselí nad Moravou. Na mistrovství republiky v Žatci...

25. 7. 2008
Hála vylovil stříbro

Veselí nad Moravou

Hála vylovil stříbro

Veselská kanoistika má juniorského vicemistra Evropy. Stříbrným kovem se blýskl na evropském šampionátu v italském Sandriu Richard...

25. 7. 2008
Kajakářka Machová medailovým želízkem

Ostrožská Nová Ves

Kajakářka Machová medailovým želízkem

Kajakářka Monika Machová z Ostrožské Nové Vsi zítra odjíždí s reprezentací na mistrovství Evropy juniorů do 23...

25. 7. 2008
TOPlist