FacebookYoutubeInstagram

Soviš má jasno, chtěl by Dufku!

Uherskohradišťsko Sport 30. 7. 2008
Soviš má jasno, chtěl by Dufku!

Nejlepší střelci pod drobnohledem Ladislava Soviše, bývalé hvězdy Kunovic

Kdyby měl kouzelnou hůlku, z pětky nejlepších ostrostřelců Uherskohradišťska v jednotlivých krajských soutěžích a prvních dvou pater okresní smetánky by si přičaroval Martina Dufku z Boršic. Bývalý vynikající fotbalista a dnes kormidelník Sparty Spytihněv Ladislav Soviš je totiž přesvědčený, že boršický kanonýr má největší předpoklady stát se hvězdou nejen krajského formátu!

„Dufku jsem měl vyhlédnutého, bohužel námluvy „svatbou“ neskončily. Ale určitě jej nepřestanu sledovat a zkusím štěstí za půl roku,“ nevzdává se talentovaného borce Soviš. Boršické eso má podle něj rozhodně na vyšší soutěž než I.A třídu. „Určitě by se uplatnil v divizi a možná i v třetí lize. Je totiž rozený útočník, má čich na góly a úžasný tah na branku. Má prostě všechny předpoklady pro slibnou budoucnost. A vzhledem k mládí to může dotáhnout ještě daleko,“ domnívá se fotbalový expert, který jen nechápe, co jej stále drží v Boršicích. „Asi dostal slušnou práci a zatím nemá zájem jít fotbalovou cestou,“ domnívá se. Šestadvacetiletý bomber těží také z výborné spolupráce s ostříleným Kuzmou, který pro něj odvádí černou práci. „Dufkova chvíle ještě přijde,“ prorokuje Soviš.

Jestliže v Boršicích září hvězda Martina Dufky, v Dolním Němčí vystřelil do nebe jako kometa Lubomír Poruban. Hned v první sezoně na Slovácku nastřílel dvanáct branek a stal se osmým nejlepším kanonýrem krajského přeboru. „Na útočníka má naprosto ideální postavu, je rychlý, dovede se prosadit v souboji jeden na jednoho. Vždy když proti nám nastoupil, měli jsme s ním problémy,“ vybavuje si bývalý bombarďák Kunovic. Kuzmovu roli v Dolním Němčí plní Stojaspal, který dokáže Porubanovi připravit šance jako na zlatém podnose. Jejich spolupráce šlape jak švýcarské hodinky.

Souboj dělostřelců v I.B třídě vyhrál s osmigólovým náskokem Zdeněk Drobil z Osvětiman. Jeden z nejzkušenějších článků nováčka soutěže do černého zamířil devětadvacetkrát. „Zdeňka znám moc dobře, je komplexní fotbalista, rychlý s úžasnou kličkou i kopací technikou. S jeho talentem mohl hrát klidně divizi,“ říká Soviš. „Jen je škoda, že se fotbalu víc neobětoval,“ podotkl.

Na trůn pro krále střelců okresního přeboru usedl kostelanský Julius Mojžíš, který je ošlehaný boji v krajském přeboru. „Gólů střílel vždycky hodně, těží z výšky. Jen je mi záhadou, proč se zavrtal v Kostelanech,“ pokládá si otázku bývalý trenér Ostrožské Nové Vsi. Mojžíšova střelecká potence jej však vůbec nepřekvapila. „Hráč s jeho zkušenostmi musí v okresním přeboru vyčnívat jako maják,“ vysvětluje.

To stejné v bleděmodrém platí o Dušanu Skočovském, který suverénně ovládl okresní soutěže. Do sítě dokonce nasázel rekordních 35 gólů. „Nedivím se, že pálí jak u Verdunu. Vždyť hrával divizi za Uherský Brod, v okresní soutěži si se soupeři musí dělat doslova, co chce,“ je přesvědčený Soviš.

Na srovnání pětice bombarďáků a vytvoření jejich pomyslného žebříčku si ale netroufl. „Každý je úplně jiný, má zcela odlišné fyzické předpoklady a jiné spoluhráče. Někdo má za sebou dva šikovné záložníky a druhý si šance musí vypracovat sám. Opravdu těžko říct, kdo z nich je nejlepší,“ brání se vyřknout jediné jméno Soviš. „Kdybych si ale mohl vybrat, kterého chci v týmu, ukázal bych na Dufku,“ neváhá ani na okamžik.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Fotbaloví kanonýři krajského a okresního přeboru se představují

Fotbaloví kanonýři krajského a okresního přeboru se představují

Krajský přebor 1. Lubomír Poruban (Dol. Němčí) 12 2. David Vaněk (Ostr. N. Ves) 12 3. Jan Dohnal...

30. 7. 2008
V hlavní roli pokutové kopy

Uherskohradišťsko

V hlavní roli pokutové kopy

Hned čtyřikrát rozhodovali o postupujících do prvního předkola Poháru OFS Uherské Hradiště pokutové kopy. V normální hrací...

30. 7. 2008
Slinták zamířil do Brodu

Uherský Brod

Slinták zamířil do Brodu

Fotbalisté ČSK Uherský Brod hlásí čtrnáct dní před startem krajského přeboru dvojnásobný úlovek. Z Újezdce přichází zkušený...

30. 7. 2008
Kněžpolští si postup vystříleli

Slovácko

Kněžpolští si postup vystříleli

Ani jediné překvapení nepřineslo předkolo Poháru hejtmana Zlínského kraje, všichni favorité postupují dál. S postupem však asi...

30. 7. 2008

Související

Slovácko

Ořechov schytal debakl

Osvětimany - Napajedla 1:0 (0:0) Fanoušci Osvětiman nejsou na jaře zvyklí, aby v zápase jejich mužstva neviděli...

Slovácko

Újezdec si vyšlápl na Bojkovice

Osvětimany - Nedachlebice 6:1 (3:1) Hned po rozehrání se domácí celek dostal do útoku a na závěru...

Slovácko

Salay zničil Kunovice čtyřmi brankami

Osvětimany - Kunovice 5:3 (4:2) V prvním poločase úřadoval v domácím dresu především Jakub Salay, který potřeboval...

Slovácko

Bojkovjané inzultovali pomezního sudího

Buchlovice - Dolní Němčí 1:2 (0:1) Hned ve třetí minutě Dolněmčané zaskočili svého soupeře a šli do...

TOPlist