FacebookYoutubeInstagram

Jsme parta, drtíme soupeřky

Uherské Hradiště Sportovec okresu 11. 3. 2018
Jsme parta, drtíme soupeřky

Mládežnický házenkářský fenomén. Tak by se daly nazvat mladší dorostenky SHK Kunovice. Parta holek, které to spolu táhnou už od kategorie minižaček, poráží jednoho soupeře za druhým a má tak nakročeno do celostátní I. ligy mladších dorostenek. Ani po osmi letech, co spolu hrají, nehrozí žádná ponorková nemoc. Ba naopak. Holky nejenže poctivě chodí na každý trénink, ale snaží se spolu trávit i čas mimo házenkářské prostředí. Chodí spolu do kina, divadla, navzájem se navštěvují u sebe doma a v neposlední řadě fandí i svým sportovním kolegům v sousedním Uherském Hradišti. Ano. Myslíte si to správně, svými hlasivkami povzbuzují prvoligové fotbalisty 1.FC Slovácko. Dokonce se postaraly o věc v českém sportovním prostředí docela nevídanou. V loňském roce si během letního soustředění napsaly vlastní text hymny a dokonce si v ní i zazpívaly. Aktuálně je provází nejen před každým zápasem, ale z repráků se line i během cest autem na zápasy. „Prvotní nápad se ujal a holky mohly hymnu poprvé pustit v zápase v Porubě,“ říká na úvod Lenka Fleková, trenérka úspěšného házenkářského kolektivu.

Zbytečně rozdávaly body

V sezoně 2016/2017 hrály ještě holky v kategorii starší žačky. Sezonu v celostátní žákovské lize starších žaček ukončily na čtvrtém místě z celkového počtu pětadvaceti týmů. „Měly jsme stejně bodů jako třetí Slavia Praha, ale kvůli horšímu skóre na nás zbyla nepopulární bramborová medaile. Každopádně nikdo nesmutnil, protože to byl na druhou stranu parádní výsledek. Jenom škoda, že holky dokázaly vítězit nad silnějšími týmy, a když o týden později hrály s relativně slabším, tak si myslely, že se asi porazí sám, a už nepodaly takový výkon, který by znamenal vítězství,“ dodává druhý pohled trenérka Fleková. Na druhou stranu dokázala její dcera Lucie nastřílet druhý nejvyšší počet branek, a to 191.

První liga na dohled

V novém ročníku 2017/2018 už ale holky vstupovaly do 2. ligy mladších dorostenek. Stále stejnou partu tvoří hráčky ročníku 2002 a 2003 a jelikož těch mladších je víc, hrají v soutěži i s o dva roky staršími soupeřkami. Aktuálně nejmladší kolektiv ale v závěru soutěže aspiruje na postup do nejvyšší celostátní soutěže - 1. ligy mladších dorostenek. Ještě než se k takovému parádnímu úspěchu dopracovaly, čekaly je boje ve 2. lize. Ty začaly na podzim v Bohunicích. „To bylo utkání, ve kterém jsme nevěděly, do čeho jdeme, jaké nás čekají týmy, protože některé holky mohly být až o dva roky starší než naše. V Bohunicích se holky hodně bály, tušily prohru o dvacet branek. Ke všemu bylo hodně hráček nemocných, ale jim to nevadilo, chtěly hrát, protože nás moc není. Vedly jsme téměř celý zápas, ale v závěru začaly hrát osobku na Lucku Flekovou a hráčkám začaly docházet síly. Po zápase, který jsme mimochodem prohrály 27:21, ale zjistily, že můžeme hrát s kýmkoliv. Od tohoto zápasu porážíme týmy o dvacet branek. Jenom v Porubě, což je asi druhý největší adept na postup do první ligy, tak tam jsme vyhrály o osm branek,“ může se pochlubit parádními výsledky bývalá úspěšná házenkářka Lenka Fleková.

V historii kunovické házené by případný postup do první ligy byl asi historický. „Nepamatuji se, že by některý mládežnický tým z Kunovic hrál nejvyšší soutěž, ale nejsem si úplně jistá,“ dodává Fleková, jejíž svěřenkyně mají k první lize docela dobře našlápnuto. Pokud by se provedlo srovnání hráček ročníku 2002/2003 v celorepublikovém měřítku, patřily by svěřenkyně Lenky Flekové k nejlepším v republice. „V týmu jsou čtyři hráčky ročníku 2003 a hned tři dostaly v loňském roce pozvánku na reprezentační soustředění do Nymburku, a to Tvrdoňová, Zálešáková a Fleková. Většinu soupeřek holky porážejí. Hrají chytrostí, třeba taková Daniela Tvrdoňová to má v hlavě tak srovnané po házenkářské stránce, že na ni nikdo prostě nemá. I soupeřky, které jsou starší a větší než většina našich hráček, tak si na ní prostě vylámou zuby,“ dodává Lenka Fleková, kterou těší, že její svěřenkyně prostě chtějí hrát, poctivě chodí na trénink, některé dokonce trénují i s ženami. „Když k tomu přidáte podporu od rodičů a to, že po zápase vás pochválí i trenér soupeřek, pak vás taková práce baví a jsem ráda, že u tak výjimečného týmu mohu být,“ uzavírá házenkářská legenda Lenka Fleková.

Autor: sal

Vaše názory

Klepou na brány Národní ligy

Uherské Hradiště

Klepou na brány Národní ligy

Do roku 2017 vstupovali divizní florbalisté FBK Spartak Hluk v pozici týmu, který už prakticky ve zbytku...

10. 3. 2018
Na Širůchu volejbal stále žije

Uherské Hradiště

Na Širůchu volejbal stále žije

Volejbalisté Starého Města se do ankety o Nejlepší sportovní kolektiv roku vracejí po několika letech. Ještě před...

3. 3. 2018
Silák z Hluku vládne Evropě

Uherské Hradiště

Silák z Hluku vládne Evropě

Tělo jako obr a síly snad ještě víc. Armwrestling, neboli páka, je sport pro opravdu silné chlapy...

24. 2. 2018
O titul ho připravila chyba

Uherské Hradiště

O titul ho připravila chyba

Šachy hraje od čtyř let a když šel do první třídy, uměl číst i počítat. Ano, řeč...

24. 2. 2018

Související

Uherské Hradiště

Na pochody i v pětadevadesáti

Potřetí v rámci vyhlašování ankety Sportovec okresu udělí redakce slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM speciální cenu...

Uherské Hradiště

Ke stříbru moc nechybělo

Dlouhodobě patří k české špičce ženské kopané. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko se pravidelně v nejvyšší soutěži umisťují...

Uherské Hradiště

Klepou na brány Národní ligy

Do roku 2017 vstupovali divizní florbalisté FBK Spartak Hluk v pozici týmu, který už prakticky ve zbytku...

Uherské Hradiště

Na Širůchu volejbal stále žije

Volejbalisté Starého Města se do ankety o Nejlepší sportovní kolektiv roku vracejí po několika letech. Ještě před...

TOPlist