FacebookYoutubeInstagram

Klepou na brány Národní ligy

Uherské Hradiště Sportovec okresu 10. 3. 2018
Klepou na brány Národní ligy

Do roku 2017 vstupovali divizní florbalisté FBK Spartak Hluk v pozici týmu, který už prakticky ve zbytku aktuálního soutěžního ročníku o nic nehraje. Sice každý sportovec řekne, že je pořád o co hrát, ale v Hluku hlavně potřebovali stabilizovat kádr a dát se dohromady po náročném podzimu. „Je pravda, že nás předcházející podzim stál hodně sil především kvůli zápasům v Poháru České pojišťovny, kde se nám nadmíru dařilo a dokázali jsme potrápit i daleko silnější soupeře. Kádr nebyl tak široký, abychom si mohli dovolit točit více hráčů. Tým se pohyboval uprostřed tabulky a od půlky sezony se vlastně o nic nehrálo. Karty byly na předních příčkách rozdány. Sezonu jsme prakticky jen dohrávali,“ říká na úvod předseda klubu Igor Dostal.

Velký úspěch na Slovensku

Sotva hodili Hlučané ukončenou sezonu za hlavu, začali střádat plány na tu novou, od které si hodně slibovali. Pro úspěch udělali maximum. „Hlavně jsme museli vyřešit post trenéra. Hlavním koučem byl Pavel Rochovanský, který současně i hrál. Role hrajícího trenéra není ve florbale zrovna ideální. Na trenérskou lavičku tak usedl David Vachopulos, který hrával za naše áčko a občas promluvil i do samotného koučování,“ říká Dostal. S přípravou začali v Hluku poměrně brzo s tím, že se zúčastní mezinárodního turnaje na Slovensku. Do kádru ohlásili návrat Tomáš Olbert, který se hned stal tahounem týmu, a Martin Krchňáček. „Oba hostovali v superligových Otrokovicích, ale rozhodli se pro návrat do Hluku. Další výraznou posilou byl i návrat Tomáše Janči. Kádr se rozrostl, takže na zápas mohl trenér nominovat i patnáct hráčů, což v minulé sezoně nebylo ani myslitelné,“ pochvaluje si změny Dostal. Takto posílený tým vyrazil na již zmiňovaný turnaj na Slovensko. „Mezinárodní turnaj Slovak Open v Bratislavě byl silně obsazený. Sice jsme nehráli v kategorii Elite, ale i tak se v Bratislavě představilo hodně zajímavých týmů především z České republiky, popř. Slovenska. Navíc konfrontace s nizozemským, německým či slovenským florbalem byla hodně přínosná. Po velmi dobrých výkonech se nám nakonec podařilo turnaj vyhrát. Už tento velký úspěch naznačil, že naše cesta jde správným směrem a že nová sezona by mohla být rozehrána dobře,“ vrací se ke slovenskému úspěchu předseda klubu.

Váleli v Poháru

„Hlavní cíle byly vytýčeny, a to hrát o špici tabulky, a pokud to půjde, tak skončit co nejlépe, případně celou soutěž vyhrát a pokusit se o postup do Národní ligy. Žádný nůž na krku ohledně postupu jsme ale neměli. Od začátku se vyhrávalo, ale vítězství byla mnohdy hodně těsná. Opět se nám dařilo i v pohárové soutěži, kam jsme naskočili až ve třetím kole. Následně jsme porazili Březolupy, Havířov a Kopřivnici. Postoupili jsme tak do skupiny, ve které jsme narazili na brněnské týmy Bulldogs, Hattrick a Sokol. Na případný postup jsme si ale moc velké ambice nedávali,“ dodává Igor Dostal. I tak je účast mezi šestnácti nejlepšími týmy v České republice obrovským až historickým  úspěchem. „Každopádně to byla výborná reklama na florbal, na domácí utkání přišlo hodně diváků,“ je spokojený předseda.

Aktuálně patří hluckým florbalistům druhé místo v Divizi D, které jim zaručuje baráž o Národní ligu. Následně je s největší pravděpodobností čeká v baráži vítěz Divize C, hraje se na dva vítězné zápasy. „Pokud prohrajeme, končíme. Pokud zvítězíme, jdeme dál a čekají nás další zápasy. Hraje se na tři vítězství. Případné vítězství znamená postup do Národní ligy, pokud bychom prohráli, čeká nás „opravný“ zápas s některým týmem Národní ligy,“ popisuje cestu za vysněným postupem Igor Dostal, který opět podotýká, že postoupit nemusí, ale určitě by chtěli. „Tým je na případný postup připravený nejen po herní, ale i ekonomické stránce. Ostudu určitě neuděláme,“ uzavírá Dostal.

Autor: sal

Vaše názory

Na Širůchu volejbal stále žije

Uherské Hradiště

Na Širůchu volejbal stále žije

Volejbalisté Starého Města se do ankety o Nejlepší sportovní kolektiv roku vracejí po několika letech. Ještě před...

3. 3. 2018
Silák z Hluku vládne Evropě

Uherské Hradiště

Silák z Hluku vládne Evropě

Tělo jako obr a síly snad ještě víc. Armwrestling, neboli páka, je sport pro opravdu silné chlapy...

24. 2. 2018
O titul ho připravila chyba

Uherské Hradiště

O titul ho připravila chyba

Šachy hraje od čtyř let a když šel do první třídy, uměl číst i počítat. Ano, řeč...

24. 2. 2018
Karolína krotí kladivo

Uherské Hradiště

Karolína krotí kladivo

Když má někdo talentu na rozdávání, stojí před rozhodnutím, co si vlastně vybrat. Nějak podobně na tom...

17. 2. 2018

Související

Uherské Hradiště

Září v klubu i reprezentaci

Házenkářská hvězda Lucie Flekové stále stoupá. V patnácti letech patří mezi nejlepší hráčky v republice. Svými výkony...

Uherské Hradiště

Vybojoval evropské zlato a světový bronz

Kanoista Jiří Zalubil si za své výkony a výsledky v roce 2017 loni odnesl titul Sportovec okresu....

Uherské Hradiště

Štastná třináctka se softbalem

Na sklonku minulého roku převzala Eliška Stejskalová na slavnostním galavečeru českého softbalu ocenění pro nejlepší pálkařku extraligy....

Uherské Hradiště

Ležatka? Úspěch týmu zaručen

Jednou by chtěl slavit florbalový titul ve Švédsku a zahrát si v národním dresu na mistrovství světa...

TOPlist