FacebookYoutubeInstagram

Sportovním králem je Jiří Zalubil, dvojnásobný mistr republiky

Staré Město Sportovec okresu 28. 3. 2018
Sportovním králem je Jiří Zalubil, dvojnásobný mistr republiky

Vítězové jednotlivých kategorií měli důvod k úsměvu. Jaroslav Zalubil (vlevo), který zaskočil za vítězného syna Jiřího, judistka Šárka Kadlčková a Dušan Rokyta, manažer futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště.

Foto: sal

Sportovcům do 15 let vládne judistka z Uh. Brodu, týmům futsalisté Bazooky

Pohár pro nejlepšího sportovce okresu po čtyřech opět míří do loděnice v Ostrožské Nové Vsi. V hlasování čtenářů slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM, který je pořadatelem prestižní ankety, zvítězil kanoista Jiří Zalubil. Navázal tak na čtyři roky staré vítězství Kateřiny Pjajčíkové, na trůnu vystřídal Václava Vaculoviče.

Kategorii sportovců do 15 let ovládla Šárka Kadlčková, judistka z Uh. Brodu, a mezi týmy kralovali futsalisté Bazooky CF z Uh. Hradiště.

Jelikož sportovní povinnosti vítězi neumožnily osobní účast na vyhlašování, zastoupil jej táta.

„Pro Jirku byl loňský rok velice úspěšný. Na domácí scéně coby junior prvoročák měl parádní sezonu. Úspěchy sbíral i na mistrovství Evropy, kde byl na singlu osmý na kilometru a na světovém juniorském šampionátu ve čtyřce sice dojela posádka čtvrtá, ale pro nás to byl pořádný adrenalin. Chvílemi se o mě pokoušel infarkt, protože se přetahovali o třetí místo, ale čtvrté místo je super výsledek,“ uvedl pyšný otec Jaroslav Zalubil, jehož syn aktuálně piluje formu na soustředění v Maďarsku.

Loni získal Jiří Zalubil na domácím šampionátu tituly  na 1000 m, v deblu na 500 m, jedno druhé místo v  čtyřkanoi na 500 m a titul na šampionátu Moravy na 200 m.

Druhé místo obsadila atletka Karolína Klišíková. Úspěšná kladivářka loni usilovala o účast na světovém šampionátu, ale ke splnění limitu jí chybělo 1,25 metru. Výkon 58,75 metrů jí však zajistil domácí dorostenecký titul. A kralovala i moravskému šampionátu, ve kterém hodila kladivo do vzdálenosti 57,11 metru.

Třetí místo patří hluckému pákaři Dušanu Tesaříkovi, který má už na kontě třináct titulů mistra ČR. Zatím poslední přidal loni, na ME bral zlato na pravou ruku a bronz na levou ruku.

V kategorii mládež do 15 let zvítězila judistka Šárka Kadlčková z Uh. Brodu, která od ledna závodí za zlínský klub. Na mistrovství republiky vybojovala stříbro i přesto, že kvůli zranění čtyři měsíce nezávodila ani netrénovala. Aktuálně je držitelkou oranžového pásu. „Vítězství mě hodně překvapilo,“ reagovala s úsměvem slečna, která ještě prozradila, že letos musí zlepšit kombinaci a chvaty. „Za svůj nejlepší chvat považuji harai goši, což je technika hodu s využitím boků,“ dodala Kadlčková, která si hodně cení i loňského prvenství v Přeboru ČR, ve kterém vyhrála všechny závody. Druhé místo patří řeckořímskému zápasníkovi Filipu Jozefákovi z Hluku, který také na domácím šampionátu dokázal vybojovat stříbrnou medaili, a třetí skončil Alexandr Skalský, úspěšný šachista, mistr Moravy v kategorii šestnáctiletých.

Kategorii kolektivů ovládli futsalisté Bazooky CF, kteří úspěšně zakončili premiérovou sezonu ve 2. futsalové lize. Druhé místo patří mladším dorostenkám SHK Kunovice, které mají nakročeno do 1. ligy mladších dorostenek. Třetí místo obsadil VSK Staré Město.

Spolu s vyhlašování ankety o nejlepšího sportovce roku se také udělují speciální ceny. Cenu Miroslava Valenty seniora za celoživotní přínos ve sportu získal ředitel Gymnázia v Uherském Hradišti Zdeněk Botek, jemuž cenu osobně předal slovácký senátor Ivo Valenta. Cenu DOBRÉHO DNE si ze slavnostního vyhlašování odnesl nestárnoucí, pětadevadesátiletý turista Vojtěch Rosůlek ze Starého Města.

Slavnostní dekorování nejlepších sportovců se konalo v kongresovém centru staroměstské společnosti REC Group.

Autor: sal

Vaše názory

Na pochody i v pětadevadesáti

Uherské Hradiště

Na pochody i v pětadevadesáti

Potřetí v rámci vyhlašování ankety Sportovec okresu udělí redakce slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM speciální cenu...

18. 3. 2018
Ke stříbru moc nechybělo

Uherské Hradiště

Ke stříbru moc nechybělo

Dlouhodobě patří k české špičce ženské kopané. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko se pravidelně v nejvyšší soutěži umisťují...

17. 3. 2018
Jsme parta, drtíme soupeřky

Uherské Hradiště

Jsme parta, drtíme soupeřky

Mládežnický házenkářský fenomén. Tak by se daly nazvat mladší dorostenky SHK Kunovice. Parta holek, které to spolu...

11. 3. 2018
Klepou na brány Národní ligy

Uherské Hradiště

Klepou na brány Národní ligy

Do roku 2017 vstupovali divizní florbalisté FBK Spartak Hluk v pozici týmu, který už prakticky ve zbytku...

10. 3. 2018
TOPlist