FacebookYoutubeInstagram

Pod Stromem přání bylo hodně dárků pro děti

Bojkovice Tribuna 4. 1. 2011

Hned dva dárky nalezlo pod Vánočním stromečkem každé z dětí, které žijí v dětských domovech Bojkovice a Smolina. Umožnil to velký úspěch třetího ročníku charitativní akce Strom přání Leja salonu.

Principem charitativní akce bylo, že si děti z obou dětských domovů namalovaly věc, kterou by si přály na Vánoce. Ve slavičínském Leja salonu poté bylo album s těmito obrázky vystaveno. Lidé, kteří chtěli dětem udělat radost, některou z věcí zakoupili a přinesli pod Strom přání. Dárky byly poté převezené do dětských domovů.

Děti si původně namalovaly dva dárečky - přání snů a skromnější přáníčko, přičemž už splněním jednoho z nich by jim Ježíšek udělal velikou radost. Bylo na lidech – Ježíšcích, aby si vybrali, který z dárku si mohou dovolit pořídit a přinést pod Strom přání. „Dárky předčily naše očekávání,“ přiznala dojatá ředitelka Dětského domova Smolina Ludmila Chalánková. Nejen lidem ze Slavičína a okolí, ale také ze Zlína se podařilo dětem splnit všechna přáníčka a darovali také hodně věcí navíc. „Chtěli bychom velmi poděkovat všem hodným lidem nejen z okolí Slavičína, protože víme, že dárky pro naše děti lidé posílali z celé České republiky,“ dodala ředitelka.

Děti se tak na Štědrý den radovaly z dárků, které by jim jejich rodiče pořídit nemohli. Menší holčičky si přály bárbínky s domečky, větší kosmetiku a MP4 přehrávače, u menších chlapců vedla autíčka a u těch větších sportovní potřeby a přehrávače hudby. Mezi nejtajnější a současně nejnákladnější sny patřily dotykové mobilní telefony, žehličky na vlasy nebo stavebnice LEGO.

„Za organizátory akce můžu říct, že máme na Ježíška jediné přání a to, aby těchhle akcí nebylo zapotřebí. Záleží to ale jen na našich zákonodárcích, protože Česko kvůli současné legislativě upřednostňuje ústavní péči nad profesionální pěstounskou péčí v náhradní rodině,“ přeje si organizátorka projektu Markéta Smílková.

Základním rysem akce je její průhlednost – dárky jsou důsledně evidovány a díky video a fotodokumentaci lidé přesně vědí, co se s jejich dárečkem stalo. Vše je umístěno v galerii na webu Leja salonu a také na jeho profilu na Facebooku. Od přinesení dárečku pod Strom přání až po převezení a předání dárku v domovech.

Autor: Zdeněk Urbanovský

Vaše názory

Přírodě blízké čištění vody doma i na vsi

Hostětín

Přírodě blízké čištění vody doma i na vsi

Ekologický institut Veronica přináší veřejnosti nové publikace o přírodních způsobech čištění odpadních vod. Kořenové čistírny odpadních vod,...

30. 12. 2010
Pomozte najít svědky

Uherské Hradiště

Pomozte najít svědky

V pondělí 29. 11. 2010 na křižovatce u kina Mír v UH vyhodil řidič stříbrné metalízové Octavie...

30. 11. 2010
Interaktivní víkend dětí z dětských domovů Zlínského kraje

Zlín

Interaktivní víkend dětí z dětských domovů Zlínského kraje

Na dalším setkání dětí z dětských domovů a jejich přátel z organizace Domino se sešlo 25 dětí...

28. 11. 2010
Záložka do knihy spojuje školy

Polešovice

Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu se děti ze Základní školy v Polešovicích zúčastnily celonárodního projektu Záložka do knihy spojuje...

9. 11. 2010
TOPlist