FacebookYoutubeInstagram

Bravo! Karolína Teimerová je mistryní republiky na dvojskifu!

Uherské Hradiště Vodní sporty 11. 7. 2018
Bravo! Karolína Teimerová je mistryní republiky na dvojskifu!

Veslaři VK Morávia Uh. Hradiště přivezli z mistrovství republiky kompletní sbírku medailí

Skifařka lehkých vah Karolína Teimerová z VK Morávia Uherské Hradiště dosáhla životního výsledku, když na republikovém šampionátu v Račicích vybojovala titul mistryně republiky na dvojskifu a bronzovou medaili přidala v závodě jednotlivců. Medailovou sbírku pak zkompletoval juniorský dvojskif Marcela Vašťáková, Adriana Viceníková.

„Je to úžasné, holky navázaly na super výsledek párové čtyřky starších žaček, které si z račického kanálu přivezly stříbro. Tři medaile a navrch ještě další tři finálové účasti, to není vůbec špatné,“ usmívá se spokojená Michaela Tomaštíková, předsedkyně uherskohradišťského veslařského klubu.

V Labe Aréně si dali dostaveníčko dorostenci, junioři a senioři, mezi českou špičkou nechyběla ani výprava od řeky Moravy. Největší hvězdou se nakonec stala Karolína Teimerová, která si na krk pověsila dva cenné kovy. Titul mistryně republiky vybojovala na dvojskifu lehkých vah s Kristýnou Neuhortovou z pražské Slavie. „Finále mělo nečekaně dramatický scénář, holky měly parádní start, v polovině závodu už vedly o dvě lodě, ale pak chytily kraba a soupeřky je předjely. Jenže Kája s Kristýnou zabraly a posledními třemi tempy si zajistily zlato,“ popisovala drama Tomaštíková. O titulu v cíli rozhodlo sedm desetin. Ve skifu Teimerová přidala bronz a stala se nejúspěšnější členkou výpravy.

Ale v Račicích se dařilo i zbývajícím svěřenkám kouče Vlastimila Čably. Třetí medaili do hradišťské sbírky přidal dvojskif juniorek Marcela Vašťáková, Adriana Viceníková, které ve finále nestačily pouze na posádku Blesku Praha. Ztratily na ni tři sekundy. „Ve skifu se holky probojovaly hladce do semifinále, ale z něj odstoupily, aby se plně soustředily na dvojskif,“ dodala Tomaštíková.

Atmosféru finále ještě zažil dorostenecký dvojskif Karolína Vašťáková, Eliška Jakůbková, který dojel pátý. Stejné místo obsadila párová čtyřka juniorek Adriana Viceníková, Marcela Vašťáková, Julie Váverková, které v lodi doplnila brněnská Obdrlíková.

Autor: ceh

Vaše názory

Půst skončil, „párovka“ starších žákyň veze stříbro!

Uherské Hradiště

Půst skončil, „párovka“ starších žákyň veze stříbro!

Klobouk dolů! Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště přivezli z republikového žákovského šampionátu v Račicích senzační stříbrnou medaili,...

4. 7. 2018
Polišenský míří na Hanou

Uherské Hradiště

Polišenský míří na Hanou

Nejlepším plavcem na oddílových závodech Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal loučící se Vít Polišenský, který si...

4. 7. 2018
Senzace v Dolomitech. Kanoista Jiří Zalubil je mistrem Evropy!

Ostrožská Nová Ves

Senzace v Dolomitech. Kanoista Jiří Zalubil je mistrem Evropy!

Kanoista Jiří Zalubil z Ostrožské Nové Vsi je juniorským mistrem Evropy! Zlatou radost si vychutnal společně s...

3. 7. 2018
Tykal ovládl Letní pohár

Uherský Brod

Tykal ovládl Letní pohár

Plavci Spartaku Uh. Brod vyrazili na moravskou část Letního poháru ČR. Jedenáctiletí závodili v Prostějově, kde se...

26. 6. 2018
TOPlist