FacebookYoutubeInstagram

Bravo! Z Čtverce vylovili 19 titulů

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 11. 9. 2019
Bravo! Z Čtverce vylovili 19 titulů

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves si podmanili 27. ročník mezinárodního Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice Slovácká 500 na domácím jezeře Čtverec. Janík a spol. vybojovali v konkurenci více než 500 pádlujících ze 42 klubů a 9 zemí úctyhodných 62 medailí (19-22-21).

 „Šampionát se zapíše do klubové historie, cenný kov si na krk pověsilo hned osmatřicet ze sedmapadesáti závodníků a devatenáctkrát se radovali z titulu mezinárodního mistra Moravy. Fantastická bilance,“ nešetřil chválou Vít Pjajčík, šéf a trenér novoveského klubu.

Dvojnásobným šampionem Moravy se stal kanoista David Janík (200 i 500 m), kajakář Jakub Mlčoch, deblkajak Jakub Mlčoch, Vítězslav Kolář a Nikola Gavalová na deblkánoi společně s hranickou Smýkalovou (všichni na 200 m).

V mládežnických kategoriích vystoupal na piedestal pro nejlepšího čtyřikrát Ondřej Prchlík, dvakrát Kateřina Pjajčíková, Nikola Balcarová, Eliška Bočková, Anna Pavlíčková, benjamínci Dalimil Knotek a Jiří Uvíra. Jednou si titul vychutnali deblkajak Josef Húsek, Jiří Kusák, kanoistka Vendula Kyselá, benjamínci Štěpán Janoška a Evelína Loupancová na minikajacích a Bohumil Kusák mezi veterány. Zbylí medailisté: Vojtěch Gazárek, Filip Krušina, David Pavlačka, Michal Pjajčík, Jan Pojezný, Jan Pavlíček, Simona Andrýsková, Klára Studničková, Daniel Knotek, Lukáš Zálešák, Amálie Červenáková, Ondřej Zalubil, Vojtěch Tischer, Richard Loupanec, Nikola Bräuerová, Karolína Pavlíčková, Tereza Marie Jančová, Václav Rolenc, Tereza Studničková, Alexandr Gabrhel, Tereza Galušková.

Dvě prvenství si připsal i Jiří Zalubil, novoveský odchovanec, který ovládl finále deblkánoí společně s reprezentačním kolegou Hrabalem.

Kanoistické klání pod hradem Buchlovem absolvovali premiérově i kanoisté z Moldávie, kteří se tak stali vyslanci už dvacáté země v historii moravských šampionátů.

Autor: vp

Vaše názory

Dragoni se rozloučili medailovou žní

Ostrožská Nová Ves

Dragoni se rozloučili medailovou žní

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves neztratili formu ani po návratu z mistrovství Evropy ve španělské...

21. 8. 2019
Brány finále neodemkl

Ostrožská Nová Ves

Brány finále neodemkl

I když se domů vrátil bez medaile, o zklamání nemluvil. Kanoista Jiří Zalubil, odchovanec TJ Ostrožská Nová...

12. 8. 2019
Fantazie! Dragoni dobyli Evropu

Ostrožská Nová Ves

Fantazie! Dragoni dobyli Evropu

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves dobyli Evropu! Borci od Kunovské tabule byli největší senzací mistrovství...

9. 8. 2019
Famózní Prchlík, pět zlatých

Ostrožská Nová Ves

Famózní Prchlík, pět zlatých

Každý svůj finálový start proměnil čtrnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík z Ostrožské Nové Vsi v medaili. Z pěti...

25. 7. 2019
TOPlist