FacebookYoutubeInstagram

Čtyři zlaté Pjajčíkové

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 13. 7. 2010
Čtyři zlaté Pjajčíkové

Kajakářky Ostrožské Nové Vsi řádily na Moravském poháru v Kojetíně

Osmičlenná výprava kajakárů z Ostrožské Nové Vsi vybojovala na 52. ročníku Moravského poháru v Kojetíně bronzové medaile, když největší hvězdou týmu byla kajakářka Kateřina Pjajčíková. Čtrnáctiletá dcera kouče Víta Pjajčíka totiž všechny své čtyři starty proměnila ve zlato!

V tradičním souboji moravských týmů, který už v minulosti doputoval i do loděnice na břehu Kunovské tabule, získali Novoveští dohromady osmnáct medailí, což je v konečném účtování vyneslo na třetí pozici za Olomouc a Hranice.

Nejpilnější sběratelkou kovů byla Pjajčíková. Ke dvěma zlatým medailím ji na deblkajaku v závodě na 200 a 2000 metrů dopomohla Karla Zalubilová, která pak ještě přidala stříbro na dvoustovce. Řeka Morava v Kojetíně kajakářkám ze Slovácka přála, dvanáctiletá Adéla Janošková ukořistila tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. „Adéla zaznamenala výrazné zlepšení v technice pádlování a stala se asi největším překvapením výpravy,“ pochválil svěřenku kouč Vít Pjajčík. Mezi nejstaršími excelovala šestnáctiletá Klára Silnicová, vítězka obou individuálních finálových jízd ve spojené kategorii dorostenek, juniorek, žen i veteránek. Zlato si pak na krk pověsila i na deblkajaku (2000 metrů), ve kterém pádlovala společně s olomouckou veteránkou Švábovou. Stříbro přidala v netradičním závodě C2 mix v posádce s přerovským kanoistou Knejzlíkem.

O sbírku osmnácti medailí se postarali i kajakáři Jakub Mlčoch (singl - 2 km: 3. místo, debl - 2 km: 2. místo s Mazurem), Jakub Mazur, benjamínek Jiří Zalubil (singl - 2 km: 3. místo, debl - 200 m: 3. místo s Duškem) a nováček Václav Dušek z Uherského Hradiště. Moravský pohár však skončil v rukou olomouckých vodáků.

Novoveské kvarteto Silnicová, Pjajčíková, Mlčoch, Janošková se z Hané přesune na jezero Ohrid v Makedonii, kde je o víkendu na programu čtvrtý ročník Ilindenské regaty. 

Autor: vp, ceh

Vaše názory

Skifař Plocek šampionem!

Uherské Hradiště

Skifař Plocek šampionem!

Veslař Michal Plocek z VK Slovácko Uherské Hradiště zazářil na mistrovství republiky dorostu a žactva v Račicích,...

30. 6. 2010
Zalubilovi získali tři medaile

Ostrožská Nová Ves

Zalubilovi získali tři medaile

Sourozencům Karle a Jiřímu Zalubilovi se na Slovensku daří. Po úspěšném Samaria cupu v Šamoríně se prosadili...

30. 6. 2010
Fila byl šestý

Uherské Hradiště

Fila byl šestý

Plavec Martin Fila ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se probojoval na mistrovství republiky mladšího žactva (ročník 1998)...

23. 6. 2010
Získali šest moravských titulů

Uherské Hradiště

Získali šest moravských titulů

Šest zlatých medailí vybojovali veslaři VK Slovácko Uherské Hradiště na mistrovství Moravy v Brně. Hned trojnásobným šampionem...

22. 6. 2010
TOPlist