FacebookYoutubeInstagram

Dragoni se rozloučili medailovou žní

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 21. 8. 2019
Dragoni se rozloučili medailovou žní
Foto: sal
Inzerce

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves neztratili formu ani po návratu z mistrovství Evropy ve španělské Seville. Na mistrovství Moravy dračích lodí jakožto pořadatelé „vylovili“ z Kunovské tabule jedenáct medailí (1-6-4). O jediný titul si postaraly dračice v desítkové lodi, které byly nejrychlejší na dvoustovce.

„Udělali jsme parádní tečku za sezonou. I když jsme byli oproti evropskému šampionátu mírně oslabení, přidali jsme do sbírky ještě dvě medaile navrch. Jen zlatých mohlo být víc, dvakrát nám chyběly jen milimetry,“ svěřil se Zbyněk Ondračka, pravý háček novoveské posádky.

Tradiční moravský šampionát byl součástí Českého poháru dračích lodí. Jeho největší ozdobou byla posádka Nymburku, úřadující vicemistři světa. A na Slovácku potvrdili, že jimi nejsou náhodou. Vyhráli prakticky všechno.

Ale zahanbit se nenechali ani domácí dragoni, kteří usedli do desítkové i dvacítkové lodě. O jedinou zlatou medaili se postaraly ženy, které vyhrály v menší lodi závod na 200 metrů. Na kilometru pak dojely druhé. Muži nasadili do boje dvě posádky a výsledkem byly tři cenné kovy. Stříbro a bronz na kilometru a bronz na dvoustovce. „Na nejdelší trati jsme až do konce bojovali o vítězství, které nám nakonec uteklo o šestnáct setin sekundy. Bohužel se nám urvala lavička pod bubenicí, která ale nezvyklou situaci zvládla bravurně. Chytla se za bord a odbubnovala zbytek závodu v dřepu,“ popsal patálie bývalý vynikající rychlostní kanoista.

Ve dvacítkové lodi si Novoveští dojeli pro dalších šest medailí. Ženy i mix slavily stříbrný double (200 a 500 m), muži byli na stejně dlouhých tratích vždy třetí. „Nejblíže ke zlatu měly na dvoustovce ženy, které dojely druhé se ztrátou tří setin sekundy, což je rozdíl dračího jazyku,“ litoval trošku kolegyně Ondračka.

V závodě amatérů se z regionálních posádek prosadila na stupně vítězů jen Pobřežní hlídka z Kunovic, která dojela na 200 i 1000 metrů druhá. Zklamáním bylo vystoupení ostrožského Relaxu 21, který po loňských medailových žních sbíral jen „brambory“.

Autor: ceh

Vaše názory

Brány finále neodemkl

Ostrožská Nová Ves

Brány finále neodemkl

I když se domů vrátil bez medaile, o zklamání nemluvil. Kanoista Jiří Zalubil, odchovanec TJ Ostrožská Nová...

12. 8. 2019
Fantazie! Dragoni dobyli Evropu

Ostrožská Nová Ves

Fantazie! Dragoni dobyli Evropu

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves dobyli Evropu! Borci od Kunovské tabule byli největší senzací mistrovství...

9. 8. 2019
Famózní Prchlík, pět zlatých

Ostrožská Nová Ves

Famózní Prchlík, pět zlatých

Každý svůj finálový start proměnil čtrnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík z Ostrožské Nové Vsi v medaili. Z pěti...

25. 7. 2019
Pod hradem brala zlatou

Ostrožská Nová Ves

Pod hradem brala zlatou

Čtrnáctiletá kanoistka Simona Andrýsková (na snímku vlevo) zvítězila ve sprintu na 200 m na Trenčianské regatě v...

8. 7. 2019
TOPlist