FacebookYoutubeInstagram

Dragonům vypálili rybník hasiči!

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 7. 2. 2010
Dragonům vypálili rybník hasiči!
Foto: sal
Inzerce

Řezníci jsou bez medaile, řádili borci s Onšova

Novoveští Řezníci ani Dračice si medaili nepřitáhli! Neobhájili ani bronz v mixech. Druhé mistrovství republiky v halovém přetahování lanem v Ostrožské Nové Vsi se stalo jednoznačnou záležitostí hasičů z Onšova na Pelhřimovsku, kteří kralovali hned na dvou frontách.

Onšovští prostě neměli konkurenci, už pohled na osmičlennou squadru budil respekt. „Všichni měli kolem sto dvaceti kilo a prostě nebyli k poražení,“ říká Petr Klíma, místopředseda České unie v přetahování lanem. Hasiči z Onšova už v základní skupině protivníky nešetřili a hladce si proklestili cestu až do finále, kde se jim do cesty postavili obhájci premiérového titulu z Trenčína. „A opět nezaváhali, soupeře dvakrát porazili a zvedli nad hlavu vítěznou trofej. Je ve správných rukou,“ je přesvědčený Klíma. Čest zástupců Uherskohradišťska zachraňovali při výpadku novoveských Řezníků hokejisté Uh. Ostrohu, kteří vybojovali bronzové medaile.

Souboj žen ovládl Pražský odpor, tým složený z holek Wilde of Prague, které vévodí Českému poháru dračích lodí. Stříbro ukořistily hasičky z Onšova a bronz tým Opičky z Trenčína.

Závěrečný mix byl nadějí Novoveských, jenže nakonec pohasla. Vítězství si odnesli Onšovští, domácí bojovali o obhájení třetího místa, ale marně. Zakotvili až čtvrtí. „Musím ale připomenout, že domácí bojovali i za hokejisty z Ostrohu, nebo Altech, takže nakonec úplně bez medaile nezůstali,“ poznamenal Klíma.

A jak se závodilo? Cílem bylo přetlačit soupeře o dva metry v minutovém limitu. Když ani jeden z týmů neuspěl, v základní skupině se zrodila remíza. V semifinále se však bojovalo až do „padnutí“ a finále se jelo na dva vítězné souboje. „Hlavně v mixech se bojovalo i přes minutu, což je mimořádně fyzicky náročné. To pak bolí úplně všechno,“ říká z vlastní zkušenosti Klíma.

Třebaže je v českých luzích a hájích šampionát v přetahování teprve v plenkách, ve světě má dlouhou tradici a pravidelně se v dříve olympijském sportu pořádají evropské i světové šampionáty. „Mekkou sportu je Anglie, Irsko a Skandinávie,“ prozradil místopředseda České unie v přetahování lanem.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Vodáci Nikl s Pjajčíkovou nezklamali

Ostrožská Nová Ves

Vodáci Nikl s Pjajčíkovou nezklamali

Kajakářské trio z Ostrožské Nové Vsi si odskočilo na běžeckou trať. Filip Nikl, Kateřina Pjajčíková a Vít...

5. 1. 2010
Hoffmann třikrát zlatý!

Uherské Hradiště

Hoffmann třikrát zlatý!

Plavec Marek Hoffmann z Uh. Hradiště stále řádí jako černá ruka! Na zimním republikovém šampionátu desetiletých ve...

14. 12. 2009
Šurý demonstroval na náměstí s lodí

Uherské Hradiště

Šurý demonstroval na náměstí s lodí

Veslařský kouč Milan Šurý se stále nesmířil s vyhazovem z VK Morávia Uherské Hradiště. Krok vedení klubu,...

9. 12. 2009
Stříbrní plavci

Uherské Hradiště

Stříbrní plavci

Tři stříbrné medaile vybojovali plavci Slovácké Slavie Uh. Hradiště na oblastních přeborech žactva (roč. 1995-97) v Prostějově....

30. 11. 2009
TOPlist