FacebookYoutubeInstagram

Hoffmann třikrát zlatý!

Uherské Hradiště Vodní sporty 14. 12. 2009

Plavec Marek Hoffmann z Uh. Hradiště stále řádí jako černá ruka! Na zimním republikovém šampionátu desetiletých ve Vsetíně se šestkrát postavil na start a šestkrát ukořistil medaili! Hned tři byly z nejcennějšího kovu. Suverenitu prokázal hlavně v motýlku, kdy dvakrát zvítězil v osobním rekordu!

„Na padesátimetrové trati dohmátl v čase 35,2 sekundy, na dvojnásobné pak dosáhl času 1:19,2 minuty, přičemž druhého v cíli za sebou nechal o sedmnáct sekund!“ potvrdil Jiří Vašice, předseda plaveckého oddílu Slovácké Slavie. Třetí zlatou získal Hoffmann na 100 metrů polohový závod, když jej marně stíhali i plavci z několika brněnských klubů. Dvě stříbra ukořistil na prsařských tratích 50 a 100 metrů. Medailovou sbírku pak dovršil bronzem na 50 metrů znak. Klára Filgasová zůstala bez medaile, na 50 m prsa doplavala devátá a na dvojnásobné trati se dělila o sedmé místo.

Jedenáctiletí absolvovali šampionát v Novém Jičíně, kam se kvalifikoval pouze Martin Fila. Na 100 m prsa obsadil páté, na 200 m prsa šesté a na 100 m polohový závod 17. místo. „Jeho výkon však negativně ovlivnilo zranění, kvůli kterému týden netrénoval,“ poznamenal Vašica, který ale jinak nešetřil chválou. „Je až neuvěřitelné, jak plavci reprezentují města, když podmínky k tréninku mají kvůli rekonstrukci plaveckého bazénu omezené a ještě musí cestovat do Zlína,“ smeká Vašica.

Autor: ceh, jv

Vaše názory

Šurý demonstroval na náměstí s lodí

Uherské Hradiště

Šurý demonstroval na náměstí s lodí

Veslařský kouč Milan Šurý se stále nesmířil s vyhazovem z VK Morávia Uherské Hradiště. Krok vedení klubu,...

9. 12. 2009
Stříbrní plavci

Uherské Hradiště

Stříbrní plavci

Tři stříbrné medaile vybojovali plavci Slovácké Slavie Uh. Hradiště na oblastních přeborech žactva (roč. 1995-97) v Prostějově....

30. 11. 2009
Stříbrný Řimák

Brno

Stříbrný Řimák

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště za sebou mají první kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru v...

24. 11. 2009
Hoffmann nemá konkurenci

Uherské Hradiště

Hoffmann nemá konkurenci

Talentovaný plavec Marek Hoffmann ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště o sobě dal opět výrazně vědět na Oblastních...

16. 11. 2009
TOPlist