FacebookYoutubeInstagram

Jsou zpátky na vodě, Zalubil přišel o MS

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 21. 4. 2020
Jsou zpátky na vodě, Zalubil přišel o MS

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves se vrací na vodu. I když zatím jen v dvoučlenných skupinách, jak povoluje vládní nařízení. Třicítka vodáků se připravuje na zkrácenou sezonu, která podle všeho vypukne na přelomu července a srpna, samozřejmě za příznivého vývoje epidemie koronaviru.

„Kanoisté a kajakáři trénují bez trenéra, na vodě se střídají po dvacetiminutových intervalech. Tréninková morálka je výborná, děti nechodí do školy, nemají tolik povinností, takže si rády přijdou zatrénovat. Ti starší jsou na vodě i šestkrát týdně,“ hlásí Vít Pjajčík, zkušený trenér a předseda klubu od Kunovské tabule.

Tréninkový proces ale v mateřské loděnici neabsolvují všichni, někteří závodníci si odvezli lodě domů a brázdí jiné vodní plochy nebo řeky. Všichni ale mají individuální tréninkový plán, který se kromě pádlování skládá i z ne tolik oblíbeného běhání a posilování. „Ale je to nutnost, děcka už jsou zvyklá,“ usmívá se Pjajčík, který už počítá dny, kdy vlády uvolní restriktivní opatření. Jestli se podaří chapadla koronaviru přistřihnout, stane se tak nejspíš 8. června.

„Oficiální zprávy nemáme, ale snad se dočkáme. Celostátní soutěže se každopádně posunou směrem k podzimu a v kalendáři jich zůstane jen pár, maximálně dva tři závody kvůli požadavkům na testování výkonnosti. Asi půjde o závody Českého poháru,“ nastínil Pjajčík, který kvůli koronaviru odložil tradiční dubnový Novoveský přespolák. Srpnový 28. ročník Mezinárodního mistrovství Moravy Slovácké 500 však zatím zůstává v kalendáři.

Mezinárodní kanoistická federace ICF už každopádně odložila evropskou olympijskou kvalifikaci i Světový pohár v Račicích, definitivně odvolala také Světový pohár v Duisburgu a červencové mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Brandenburgu. „Šampionát tak musí oželet i Jiří Zalubil, ale snad se dočká aspoň mistrovství Evropy juniorů v Moskvě, pro které se hledá nový termín,“ poznamenal novoveský kouč s tím, že z termínovky už vypadlo i mistrovství republiky na dlouhých tratích.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Tykal je šampionem!

Uherský Brod

Tykal je šampionem!

Klobouk dolů! Dvanáctiletý plavec Kryštof Tykal z TJ Spartak Uherský Brod je mistrem republiky na prsařské dvoustovce....

17. 12. 2019
Kadlec přepisoval oddílové rekordy

Uherský Brod

Kadlec přepisoval oddílové rekordy

Ani v předvánočním čase plavci Spartaku Uherský Brod nezahálejí. Ti nejstarší vyrazili do Zlína, kde se plavalo...

10. 12. 2019
Tykal si vyplaval šest medailí

Uherský Brod

Tykal si vyplaval šest medailí

Sedm statečných plavců TJ Spartak Uherský Brod absolvovalo krajské závody žáků ve Zlíně, které se započítávají do...

3. 12. 2019
Králem jen Prchlík, tým  skončil patnáctý

Ostrožská Nová Ves

Králem jen Prchlík, tým skončil patnáctý

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves obsadili v konečném účtování mistrovství republiky klubů patnácté místo. V individuálním...

27. 11. 2019
TOPlist