FacebookYoutubeInstagram

Kajakář Nikl mistrem republiky

Vodní sporty 12. 5. 2011
Kajakář Nikl mistrem republiky

Filip Nikl, dorostenecký mistr republiky na deblkajaku na 5km spolu s pražským Josefem Antošem

Foto: vp

Novoveští ukořistili v Ústí nad Labem tři medaile

Zlatou a dvě bronzové medaile si přivezli z republikového šampionátu na dlouhých tratích v Ústí nad Labem kajakáři Ostrožské Nové Vsi. O největší překvapení se postaral šestnáctiletý dorostenec Filip Nikl, který si v deblkajaku společně s pražským Antošem vylovil z největší české řeky zlato. Bronz přidala v deblu juniorka Klára Silnicová a na singlkajaku juniorský reprezentant Martin Mach.

„V Českém středohoří nebyl prvořadý boj o medaile, ale hlavně body do Českého poháru. Nejlepší výkony od svěřenců očekáváme až v jiných závodech,“ prohlásil po návratu domů novoveský kouč Vít Pjajčík.

Každopádně ale s jednou medailí ještě počítal. A to na krku Martina Macha, který společně s Josefem Dostálem (KVS Praha) obhajoval titul šampionů na pětikilometrové trati. Jenže neporazitelný deblkajak zradila technika... „Jejich mistrovské naděje zhatila závada na kormidle. A tak místo do cíle byli nuceni hned po startu zamířit ke břehu,“ vysvětlil Pjajčík. Ze zlata z deblu se však Novoveští přece jen radovali. A to zásluhou Filipa Nikla, který s pražským Antošem překvapivě vypálil rybník všem favoritům. „Určitě absolvoval nejvydařenější šampionát na dlouhé distanci, společně s osmým místem na singlkakaju dosáhl životních vytrvaleckých výsledků,“ pochválil šestnáctiletou naději Pjajčík. Třetí zlato přidala do sbírky vodáků od Kunovské tabule Klára Silnicová pádlující v lodi s Vaníčkovou (KVS Praha), cílem projely třetí. V singlkajaku si sedmnáctiletá juniorka o tři příčky pohoršila.

S medailovou nadějí odjížděla na sever Čech i dorostenecká dvojice Karla Zalubilová, Kateřina Pjajčíková, ale nakonec zůstalo jen u přání. Po diskvalifikaci bronzové lodě poskočily „jen“ na čtvrtou pozici. „Je však nutné podotknout, že pro Katku je dlouhá trať nutným zlem, byť si třeba v singlkajaku oproti šampionátu zpřed dvou let v Sedlčanech polepšila z jedenáctého na deváté místo,“ uvedl táta a trenér v jedné osobě.

Zrcadlo zbývajících výsledků, dorostenci (singlkajak/deblkajak): Jakub Mlčoch 19/7 (se Šimánou z Kadaně), dorostenky: Kateřina Pjajčíková 9/4 (s K. Zalubilovou), Karla Zalubilová 10/4 (s K. Pjajčíkovou), žáci: Jakub Mazur 15/11 (s M. Giraškem), Michal Girašek diskvalifikován/11 (s J. Mazurem), David Janík 28/13 (s Dušátkem z Černožic), žačky: Adéla Janošková 12/9 (se Sokolovou z Předměřic), benjamínci: Daniel Žaludek 31.

Autor: ceh, vp

Vaše názory

Dragoni dvakrát smůlovatě čtvrtí

Ostrožská Nová Ves

Dragoni dvakrát smůlovatě čtvrtí

Smůla se přilepila na pádla dragonům z Ostrožské Nové Vsi, kteří na republikovém šampionátu dračích lodí na...

11. 5. 2011
V generálce získal medaili každý

Ostrožská Nová Ves

V generálce získal medaili každý

Kajakáři Ostrožské Nové Vsi zvládli generálku na první pohárový závod v Ústí nad Labem. Ze zápolení na...

22. 4. 2011
Kajakáři otestovali Moravu a míří na jih

Ostrožská Nová Ves

Kajakáři otestovali Moravu a míří na jih

I když jezero Kunovská tabule stále pokrývá led, kajakáři O. N. Vsi zahájili přípravu na vodě. Po...

8. 3. 2011
Dvě stříbra Michalčíkové

Uherský Brod

Dvě stříbra Michalčíkové

Kvarteto plavců Uherského Brodu má za sebou úspěšnou premiéru roku 2011. Na mezinárodních závodech nejmladšího žactva Brněnský...

1. 2. 2011
TOPlist