Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Kufry dragonů ukrývaly čtyři kovy

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 11. 8. 2017
Kufry dragonů ukrývaly čtyři kovy

I když se na mistrovství Evropy klubových posádek představili vůbec poprvé, na cestu domů jim v kufrech cinkaly čtyři medaile (0-2-2). Dragoni z Ostrožské Nové Vsi ve francouzském Divonne les Bains byli jen šest desetin sekundy od titulu evropských šampionů…

„Je to škoda, ale i zisk čtyř medailí je super výsledek. Každý start jsme navíc proměnili ve finálovou účast, což je v konkurenci 40 lodí z pětadvaceti zemí výborná vizitka,“ říká spokojený Zbyněk Ondračka, pravý háček posádky.

Novoveští se ve Francii posadili do dvou lodí - desítkové v kategorii Veteránů nad 40 let a s dvacetičlennou posádkou závodili v hlavní kategorii Premier Open. Na obou frontách jeli závody na 200, 500 a 2000 m. „I když jsme už před pěti lety absolvovali mistrovství Evropy klubových posádek, tenkrát jsme jeli za Kojetín. Posádka Ostrožské Nové Vsi tak absolvovala šampionát poprvé, v týmu jsme měli jen sedm „cizinců“,“ poznamenal Ondračka.

Tři cenné kovy dragoni od Kunovské tabule vybojovali mezi veterány, pro stříbro si dojeli na dvou kilometrech a pětistovce, bronz přidali na dvoustovce. „Na nejdelší trati jsme až do konce bojovali s Maďary o vítězství, ale nakonec o sekundu prohráli. Na pětistovce jsme byli od zlata dokonce šest desetin sekundy,“ litoval bývalý vynikající rychlostní kanoista. Čtvrtou medaili Novoveští přidali mezi muži na dvou kilometrech. „Bronz jsme získali s pořádnou dávkou štěstí, Němci totiž za námi dojeli čtvrté o jedenáct tisícin, což je jeden záběr,“ poznamenal Ondračka. Na dvoustovce pak dojeli pátí, na pětistovce čtvrtí.

Autor: ceh

Vaše názory

Zalubil osm desetin od světového bronzu

Ostrožská Nová Ves

Zalubil osm desetin od světového bronzu

Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves při premiéře na mistrovství světa juniorů v Rumunsku sahal...

10. 8. 2017
Zlatý double Zalubila s Kyselou

Ostrožská Nová Ves

Zlatý double Zalubila s Kyselou

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves drží laťku stále pekelně vysoko. Na republikovém šampionátu v Račicích vybojovali hned...

4. 8. 2017
Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Uherské Hradiště

Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Skifař Marek Šimoník (na snímku vpravo), odchovanec VK Morávia Uherské Hradiště, vybojoval na jezeře Palíč v srbské...

24. 7. 2017
Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Ostrožská Nová Ves

Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Bravo! Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves (na snímku vpravo) si na evropském šampionátu juniorů...

30. 6. 2017
TOPlist