FacebookYoutubeInstagram

Mach dojel šestý, nepolepšil si

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 10. 8. 2010
Mach dojel šestý, nepolepšil si

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi si na mistrovství Evropy v Moskvě dojel pro šesté místo, čímž zopakoval umístění z loňského šampionátu v polské Poznani. České kvarteto Mach, Kučera, Voltr, Dostál tak skončilo kapánek za očekáváním, ze zlata se radovali Rusové.

„Jelikož posádka během roku doznala jen jediné změny, když děčínského Němce nahradil pražský Kučera, čekal se asi o něco lepší výsledek,“ přikyvuje Vít Pjajčík, trenér Machova mateřského oddílu. České kvarteto však zaspalo na startu a ještě v polovině kilometrové trati figurovalo až na osmé příčce. V druhé polovině závodu si však nakonec o dvě příčky polepšilo. Na vítězné Rusko Mach a spol. ztratili šest sekund, na medaili pak bezmála čtyři.

Sedmnáctiletý novoveský kajakář se měl v Rusku původně představit ještě na nově zavedené olympijské dvoustovce s Dostálem, ale nakonec na startu chyběl. „Za rok se koná kontinentální šampionát v chorvatském Zábřehu a mistrovství světa v Litvě, na obou vrcholných akcích má Martin, pádlující „na vlně“ svého otce Bohuslava a sestry Moniky, poslední juniorskou šanci. Věřím, že ji chytí za pačesy,“ pravil Pjajčík.

Autor: ceh

Vaše názory

Šampion přijel na kole!

Veselí nad Moravou

Šampion přijel na kole!

Kajakář Richard Hála z Veselí nad Moravou se mění v nepřemožitelného! Po zlatu na juniorském mistrovství Evropy...

9. 8. 2010
Zářil Kojetín, Novoveští urvali čtyři kovy

Ostrožská Nová Ves

Zářil Kojetín, Novoveští urvali čtyři kovy

Moravský šampionát dračích lodí nabídl i bitvu amaterů, Sedmá velmoc zajela osobák Řezníci i Dračice stále patří...

9. 8. 2010
Thajci ladí formu na svět a Asijské hry

Ostrožská Nová Ves

Thajci ladí formu na svět a Asijské hry

Jedenáct medailí vylovili z Kunovské tabule reprezentanti Thajska, kteří si na novoveské Mezinárodní mistrovství Moravy Slovácká 500...

3. 8. 2010
Řimák se Štěrbákem v párové čtyřce

Uherské Hradiště

Řimák se Štěrbákem v párové čtyřce

Skifaři Vojtěch Řimák a Adam Štěrbák z veslařského klubu Morávia Uherské Hradiště figurují v nominaci české reprezentace...

2. 8. 2010
TOPlist