FacebookYoutubeInstagram

Moskvu má na dosah

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 14. 6. 2010
Moskvu má na dosah

Kajakář Martin Mach v Račicích řádil na deblkajaku s Dostálem

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi se opět o krůček přiblížil nominaci na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Moskvě. V Račicích si totiž na deblkajaku společně s neporaženým Josefem Dostálem z KVS Praha dojel pro vítězství na kilometrové i poloviční trati.

„Dvojnásobné vítězství Martina skutečně posunulo blíže k vysněnému startu na moskevském šampionátu. Záleží však, jaké závody si na Evropě vybere jeho deblový kolega,“ poznamenal Vít Pjajčík, novoveský lodivod. Mach se třikrát probojoval do finále i v singlkajaku, na kilometru byl šestý a na pětistovce čtvrtý.

Společně s největší hvězdou týmu na račickém kanále závodili i další vodáci ze Slovácka. Stejně jako u juniorů šlo i v žactvu a dorostu o další pohárové body, které jsou důležité pro případné zařazení do státem dotovaného Sportovního centra mládeže. Dorostenec Filip Nikl po tréninkovém výpadku nečekal zázraky, na kilometru i pětistovce mu finále A uteklo, ale v béčku si spravil chuť. Pětistovku vyhrál (celkově 10.) a na dvojnásobné trati byl druhý (11.). S pražským Adamem Roudnickým pak dojel na deblkajaku osmý na kilometru a na poloviční trati si o příčku polepšil.

Karla Zalubilová se v individuálním startu na pětistovce dočkala v dosavadní žákovské kariéře asi nejlepšího výsledku. Páté místo pro ni znamená zisk cenných bodů. „Odstup od medailových pozic je navíc pro čtrnáctiletou závodnici z Mařatic motivující do další práce,“ chválí naději Pjajčík. Kateřina Pjajčíková byla na pětistovce čtvrtá. „Od bronzu ji dělily jen dvě desetiny sekundy,“ posteskl si táta a trenér v jedné osobě Vít Pjajčík. Zalubilová s Pjajčíkovou se však společně dočkaly cenného kovu na deblkajaku, když napůlkilometru obsadily druhé místo. Pjajčíková pak přidala bronz na dvoustovce, Zalubilová dojela osmá.

Stříbrná medaile se houpala i na krku dorostenky Kláry Silnicové, která se úspěchu dočkala na deblkajaku společně s jabloneckou Petrovičovou. V singlkajaku pak dojela pátá na 500 m a sedmá na 200 i 1000 metrech.

Zbylé výsledky Novoveských, žáci - K1 500 m: 14. Jakub Mlčoch, Jakub Mazur a Michal Girašek nepostoupili z rozjížděk, K1 1000: 16. Jakub Mlčoch.

Autor: vp, ceh

Vaše názory

Co start, to medaile

Ostrožská Nová Ves

Co start, to medaile

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi sbírá medaile jako na běžícím pásu. Na 57. ročníku Nymburské...

8. 6. 2010
Megastar nového klubu je Michal Plocek

Uherské Hradiště

Megastar nového klubu je Michal Plocek

Skupina úspěšných veslařů v čele s Michalem Plockem a Danielem Vašťákem se vrací závodit za Uherské Hradiště...

8. 6. 2010
Zlatý Hála šokoval elitu

Veselí nad Moravou

Zlatý Hála šokoval elitu

Veselský kajakář Richard Hála řádil na vlnách řeky Labe ve Veltrusech a Roudnici nad Labem, kde se...

7. 6. 2010
Hoffman válí, co start, to zlato

Uherské Hradiště

Hoffman válí, co start, to zlato

Plavci Slovácké Slavie Uherské Hradiště si z oblastních přeborů žactva Zlínského a Olomouckého kraje přivezli sbírku deseti...

1. 6. 2010
TOPlist