FacebookYoutubeInstagram

Na Bělehrad, Jiří, na Bělehrad!

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 17. 6. 2017
Na Bělehrad, Jiří, na Bělehrad!
Foto: vp
Inzerce

Galapředstavení hodné mistra má za sebou kanoista Jiří Zalubil (na snímku vpravo) z TJ Ostrožská Nová Ves, který si na nominačních závodech v Račicích zajistil letenku na juniorské mistrovství Evropy do Bělehradu! Na račickém kanále vybojoval šest medailí a byl hlavní hvězdou výpravy od Kunovské tabule, která si nakonec domů přivezla sbírku devatenácti cenných kovů.

Zalubil se šestkrát postavil na start a šestkrát dojel na medailové pozici (2-2-2). Nejcennějšího výsledku dosáhl v závodě na 500 metrů, který ovládl před Fraňkem z Nymburka, když v cíli byl rychlejší o 0,1 sekundy! „To byl neskutečný, fantastický závod,“ rozplýval se Vít Pjajčík, novoveský lodivod.

Na dvoustovce a kilometru dojel Zalubil vždy stříbrný. Druhé zlato si pověsil na krk až v závodě deblkajaků na 200 metrů, když vyhrál se svým tradičním parťákem Antonínem Hrabalem z Kojetína. Na pětistovce a kilometru pak dojeli shodně třetí.

Sedmnáctiletý borec se tak nominoval na juniorský evropský šampionát v Bělehradě, kde usedne do singlkánoe (1 000 m) a čtyřkánoe (500 m). „Věřím, že po loňské hořké zkušenosti, kdy zaplatil nováčkovskou daň, může pomýšlet na lepší výsledek. V obou lodích má určitě šanci postoupit do finále, ale necháme se překvapit,“ domnívá se Pjajčík.

V Srbsku nejsou v sázce jen evropské medaile, ale i nominace na mistrovství světa. Kritéria jsou však drsná. „Čtyřkánoii odemkne brány umístění do třetího místa, singlkanoistům do šestého, což by bylo umístění z říše snů,“ uvědomuje si novoveský kouč.

V Račicích nezklamali ani další závodníci od Kunovské tabule, dorostenka Veronika Húsková získala dvě medaile, když dojela dvakrát bronzová na deblkánoi s přerovskou Peterkovou (200 a 500 m).

Žák Jan Pavlíček zářil na kilometru, na kterém získal zlato ve čtyřkánoi a bronz na deblkajaku. Jeho dvojče Anna Pavlíčková přidala bronz na čtyřkajaku (500 m).

O zbylé medaile se postarali benjamínci. Richard Podráský ukořistil dvě stříbra (K1 200 m, K2 500 m), Tomáš Cícha bral stříbro v deblkajaku na 200 m, Denisa Krušinová si vypádlovala dvě stříbra (C1 200 m, K2 500 m) a bronz (K1 200 m). Sourozenci Daniel a Dalimil Knotkovi na deblkajaku vybojovali bronz na 500 metrů a desetiletý Dalimil ještě přidal vítězství na dvoustovce.

Autor: ceh

Vaše názory

Jezero rozčeří dragoni

Ostrožská Nová Ves

Jezero rozčeří dragoni

Invaze dragonů do Ostrožské Nové Vsi se blíží! Kunovská tabule se v sobotu promění v dějiště jubilejního...

5. 6. 2017
Mazurová sbírala medaile i se zhmožděným prstem

Uherské Hradiště

Mazurová sbírala medaile i se zhmožděným prstem

Šest startů, pět medailí. To je výstavní bilance plavkyně Anety Mazurové ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště...

5. 6. 2017
Bravo, Tykal!

Uherský Brod

Bravo, Tykal!

Jako polárka na noční obloze zazářil na krajských plaveckých závodech Olomouckého a Zlínského kraje v Kroměříži desetiletý...

3. 6. 2017
Kanoista Jiří Zalubil si Slňavu pozlatil

Ostrožská Nová Ves

Kanoista Jiří Zalubil si Slňavu pozlatil

Kanoista Jiří Zalubil z Ostrožské Nové Vsi má zlato a stříbro z mezinárodní regaty v Piešťanech! Na...

1. 6. 2017
TOPlist