FacebookYoutubeInstagram

O obhajobu je připravily kolize

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 2. 8. 2010
O obhajobu je připravily kolize
Foto: ceh

Kanoisty Ostrožské Nové Vsi sesadil z moravského trůnu Trenčín, domácím scházel Mach

Ani dvacet medailí nepřiválo kanoistům Ostrožské Nové Vsi obhajobu prvenství na Mezinárodním mistrovství Moravy Slovácká 500, jehož dějištěm byla o víkendu tradičně Kunovská tabule. Novoveští se v cílové rovince nakonec poklonili vodákům z Trenčína, kteří si tak odvážejí originální trofej Ivana Vojtěška.

Nejúspěšnějšími reprezentanty domácího klubu byly stejně jako při Moravském poháru v Kojetíně kajakářky v čele s Klárou Zalubilovou a Kateřinou Pjajčíkovou. „Postaraly se o většinu získaných medailí,“ přikyvuje Vít Pjajčík, duše šampionátu a novoveský trenér v jedné osobě. Nejstarší závodnicí zpod Buchlova byla nakonec Klára Silnicová, která v této roli zaskočila za největší týmovou hvězdu Martina Macha, který si plnil reprezentační povinnosti na evropském šampionátu juniorů v Moskvě. „Kdyby hájil naše barvy, vyhrajeme. Ale i tak nám chyběl pouze kousek. Stačilo se vyhnout několika kolizím na dlouhých tratích a měli jsme obhajobu v kapse,“ je přesvědčený Pjajčík. Novoveští se v konečném účtování pyšnili desítkou medailistů - Klára Silnicová, Filip Nikl, Karla Zalubilová, Kateřina Pjajčíková, Jakub Mlčoch, Jakub Mazur, Adéla Janošková, David Janík, Jiří Zalubil, Daniel Žaludek.

Mezinárodní mistrovství Moravy přilákalo do Ostrožské Nové Vsi 170 pádlujících, mezi nimiž byli vůbec poprvé v osmnáctileté historii i reprezentanti Thajska (více o jejich účinkování na jiném místě strany - pozn. autora) a vodáci z makedonského Ohridu. Pod Buchlovem naopak nechyběla plejáda tradičních účastníků z Polska i Slovenska. „Škoda jen, že kvůli termínové kolizi s mistrovstvím Evropy juniorů v Moskvě a světovým šampionátem klubových posádek dračích lodí v Macau někteří závodníci přijet nemohli,“ litoval Pjajčík. Domácí samozřejmě nejvíce postrádali Martina Macha, který včera bojoval v moskevském finále na čtyřkajaku.

A bez hlavní opory Novoveští vítězství na moravském šampionátu neobhájili. Z trůnu je sesadil Trenčín. Třetí skončila Olomouc.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Mach až osmý

Ostrožská Nová Ves

Mach až osmý

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi díru do Evropy neudělal! Na evropském šampionátu juniorů a závodníků...

2. 8. 2010
Je dvojnásobným vicemistrem Česka!

Uherské Hradiště

Je dvojnásobným vicemistrem Česka!

Skifař Daniel Vašťák z VK Slovácko Uherské Hradiště zazářil na republikovém šampionátu mužů a juniorů v Račicích,...

14. 7. 2010
Dvě medaile Šimoníka

Uherské Hradiště

Dvě medaile Šimoníka

Čtrnáctiletý skifař VK Morávia Uherské Hradiště Marek Šimoník zazářil na republikovém šampionátu žactva a dorostu v Račicích,...

14. 7. 2010
Čtyři zlaté Pjajčíkové

Ostrožská Nová Ves

Čtyři zlaté Pjajčíkové

Osmičlenná výprava kajakárů z Ostrožské Nové Vsi vybojovala na 52. ročníku Moravského poháru v Kojetíně bronzové medaile,...

13. 7. 2010
TOPlist