FacebookYoutubeInstagram

Oslavy završí mistrovství Moravy

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 17. 8. 2017
Oslavy završí mistrovství Moravy
Inzerce

Kanoistika v Ostrožské Nové Vsi slaví 60 let. Významné jubileum si připomene v předvečer 25. ročníku mezinárodního mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice „Slovácká 500“, které vypukne v pátek tradiční poradou vedoucích týmů. Premiérově se na start závodu postaví i borci z Francie, Bulharska a Gruzie.

Ještě než Kunovská tabule ožije závody, zažije slávu. Klub si totiž připomíná 60. výročí organizovaného pádlování v Ostrožské Nové Vsi.

„Čtvrteční odpolední oslavy jsou zahřívacím kolem před víkendovým mistrovstvím Moravy. Počítáme s účastí pamětníků, bývalých i současných členů, včetně reprezentantů,“ prozradil Vít Pjajčík, předseda novoveského oddílu. Do fronty gratulantů se postaví i Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996.

Mezinárodní mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice „Slovácká 500“ fanouškům opět nabídne sobotní závody na 500 m a nedělní sprint na 200 m.

Na startu se objeví kanoisté z devíti zemí.

„Premiéra čeká na pádlující z Francie, Bulharska a Gruzie, po roce se vracejí Slovinci a nechybí ani početná lotyšská výprava, polský Slask, rakouská metropole, slovenský Trenčín a moravské i české kluby,“ vyčetl ze startovní listiny Pjajčík.

Šampionát je zařazený do seriálu závodů Velkomoravské ligy, souboj singlkanoistů na 500 m se pak jede jako Memoriál Bohumila Hlůška. Závodní program startuje v 9 hodin, kdy jsou na programu rozjížďky.

Autor: ceh

Vaše názory

Kufry dragonů ukrývaly čtyři kovy

Ostrožská Nová Ves

Kufry dragonů ukrývaly čtyři kovy

I když se na mistrovství Evropy klubových posádek představili vůbec poprvé, na cestu domů jim v kufrech...

11. 8. 2017
Zalubil osm desetin od světového bronzu

Ostrožská Nová Ves

Zalubil osm desetin od světového bronzu

Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves při premiéře na mistrovství světa juniorů v Rumunsku sahal...

10. 8. 2017
Zlatý double Zalubila s Kyselou

Ostrožská Nová Ves

Zlatý double Zalubila s Kyselou

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves drží laťku stále pekelně vysoko. Na republikovém šampionátu v Račicích vybojovali hned...

4. 8. 2017
Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Uherské Hradiště

Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Skifař Marek Šimoník (na snímku vpravo), odchovanec VK Morávia Uherské Hradiště, vybojoval na jezeře Palíč v srbské...

24. 7. 2017
TOPlist