FacebookYoutubeInstagram

Půst skončil, „párovka“ starších žákyň veze stříbro!

Uherské Hradiště Vodní sporty 4. 7. 2018
Půst skončil, „párovka“ starších žákyň veze stříbro!

Klobouk dolů! Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště přivezli z republikového žákovského šampionátu v Račicích senzační stříbrnou medaili, o kterou se postarala párová čtyřka s kormidelníkem starších žákyň. Ve finále byla jen o necelé dvě sekundy pomalejší než vítězná loď Pardubic!

„Jde o největší úspěch na republice od éry Řimáka. Léta jsme čekali nejen na medaili, ale i finálovou účast, které jsme se dočkali hned třikrát. Je to fantazie,“ rozplývala se Michaela Tomaštíková, trenérka stříbrné posádky a předsedkyně veslařského klubu od řeky Moravy.

Párová čtyřka ve složení Miriam Viceníková, Klára Houdková, Eliška Válková, Karolína Horáková, kterou kormidlovala Valerie Váverková, už od prvních jízd prokazovala fantastickou formu. Hradišťanky vyhrály rozjížďku i semifinále a pasovaly se do role jednoho ze žhavých aspirantů na titul. Do finále postoupily druhým nejrychlejším časem, lepší byly pouze Pardubice. „Tušili jsme, že to bude boj, což se potvrdilo. Holky na Východočešky nakonec ztratily jen necelé dvě sekundy,“ komentovala stříbrnou jízdu Tomaštíková. Její svěřenky tak sklidily sladké medailové ovoce za tvrdou přípravu, kdy zejména závěrečná fáze byla fyzicky náročná. „Chodily trénovat dvakrát denně, ráno od půl sedmé před školou a odpoledne znovu. Zamakaly opravdu neskutečně, mají můj obdiv stejně jako náhradnice Nela Ševčíková a Barbora Jurčíková,“ zdůraznila předsedkyně klubu, který měl své želízko v ohni ještě ve dvou finálových závodech.

Jenže Miriam Viceníková na skifu a dvojskif starších žáků Josef Válek, Alex Hodný nakonec dojely „až“ na pátém místě.

Na šampionát se ještě nominovali starší žáci Petr Holásek, Ondřej Jurák a mladší žáci Šimon Nikl, Jakub Pavlica a Matěj Duffek.

Autor: ceh

Vaše názory

Polišenský míří na Hanou

Uherské Hradiště

Polišenský míří na Hanou

Nejlepším plavcem na oddílových závodech Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal loučící se Vít Polišenský, který si...

4. 7. 2018
Senzace v Dolomitech. Kanoista Jiří Zalubil je mistrem Evropy!

Ostrožská Nová Ves

Senzace v Dolomitech. Kanoista Jiří Zalubil je mistrem Evropy!

Kanoista Jiří Zalubil z Ostrožské Nové Vsi je juniorským mistrem Evropy! Zlatou radost si vychutnal společně s...

3. 7. 2018
Tykal ovládl Letní pohár

Uherský Brod

Tykal ovládl Letní pohár

Plavci Spartaku Uh. Brod vyrazili na moravskou část Letního poháru ČR. Jedenáctiletí závodili v Prostějově, kde se...

26. 6. 2018
Zlatý hattrick, porazili vítr i vlny

Uherské Hradiště

Zlatý hattrick, porazili vítr i vlny

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště zářili na mistrovství Moravy v Brně, odkud si přivezli sedm medailí (3-3-1)...

14. 6. 2018
TOPlist