FacebookYoutubeInstagram

Račický kanál svědčil Prchlíkovi s Uvírou

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 21. 6. 2019
Račický kanál svědčil Prchlíkovi s Uvírou
Foto: vp
Inzerce

Třináctka vykouzlila na tvářích rychlostních kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves úsměv, z nominačního závodu v Račicích, který byl zároveň třetím dílem Českého poháru, totiž vybojovali přesně tolik medailí (2-4-7). Hned čtyřikrát vystoupal na bednu žák Ondřej Prchlík.

„Ondra si sáhl až na samé dno svých sil. I když bojoval se zhoršující se zdravotní indispozicí, postavil se na start dvanácti závodů, z nichž v české a slovenské konkurenci vybojoval jednu zlatou a tři stříbrné medaile,“ smekl před talentovaným kajakářem Vít Pjajčík, zkušený novoveský trenér.

O jednu medaili méně si na krk pověsil benjamínek Jiří Uvíra, který do kajaku poprvé usedl už v pěti letech a prakticky hned začal sbírat cenné kovy.

„Z Labe Arény si přivezl kompletní medailovou sbírku, když bronz získal na deblkajaku společně s Richardem Loupancem. A navrch přidal ještě jeden běžecký kov,“ prozradil Pjajčík.

Dvakrát pronikl na stupně vítězů dorostenecký kanoista Jan Pavlíček, který byl bronzový na deblkanoi i čtyřkanoi společně s plzeňskými závodníky.

O překvapivý bronz se postarala deblkanoe benjamínků Lukáš Zálešák, Daniel Knotek.

„Mladší benjamínky Karolína Pavlíčková, Evelína Loupancová a Tereza Studničková se vyhnuly tradičnímu systému rozjížděk a semifinálových jízd, takže se rovněž radovaly z medailových úspěchů, které je snad motivují k další tréninkové píli,“ věří Pjajčík. Loupancová získala bronz na deblkajaku s Pavlíčkovou, Studničková dojela třetí na singlkanoi.

Ve vloženém běžeckém závodě se kromě Uvíry ještě prosadil jedenáctiletý Vojtěch Tischer, který byl ve své věkové kategorii třetí. 

Autor: vp, ceh

Vaše názory

Sasín slaví bronz

Uherské Hradiště

Sasín slaví bronz

Plavci Eliteswim Uherské Hradiště udělali tečku za letní plaveckou sezonou. A vůbec to nebylo špatné. Hned pětice...

18. 6. 2019
Zářila Vašťáková, má tři mediale

Uherské Hradiště

Zářila Vašťáková, má tři mediale

Devět cenných kovů (2-5-2) vylovili z Brněnské přehrady veslaři VK Morávia Uherské Hradiště. Hvězdou početné výpravy na...

14. 6. 2019
Prchlík nadchl Labe Arénu

Ostrožská Nová Ves

Prchlík nadchl Labe Arénu

Kajakář Ondřej Prchlík se stal největší hvězdou výpravy kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves na druhém dílu Českého...

21. 5. 2019
Plavce motivoval Maďar

Uherské Hradiště

Plavce motivoval Maďar

Šest vyslanců Eliteswim Uherské Hradiště absolvovalo mezinárodní plavecký mítink Orca Cup v Bratislavě, který k Dunaji přilákal...

15. 5. 2019
TOPlist