FacebookYoutubeInstagram

Šestikilák jim přinesl dvě medaile

Uherské Hradiště Vodní sporty 20. 10. 2019
Šestikilák jim přinesl dvě medaile
Inzerce

Tradiční Hradišťský šestikilák je minulostí. Veslaři pořádajícího VK Morávia Uherské Hradiště vylovili z řeky Moravy dva cenné kovy, o které se postarala dorostenka Miriam Viceníková a předsedkyně klubu Michaela Tomaštíková.

Druhý nejstarší veslařský klub v České republice na šestikilometrovou trať, která tradičně vedla od Uhlisek v Babicích ke gymnáziu v Uherském Hradišti, nominoval osmičku skifařů. „Závod stále získává na popularitě, což dokládá účast reprezentantů ve skifu i dvojskifu. Zároveň jde o test pro vstup do Sportovního centra mládeže, na start se tak postavilo na 260 veslařů,“ prozradila Tomaštíková.

Největšího úspěchu dosáhla dorostenka Miriam Viceníková, která obsadila třetí místo, když do cíle dojela v čase 25:48,0 minuty. Na vítěznou Novotnou z Blesku Praha ztratila necelých 32 sekund. Mezi dorostenkami měl domácí klub největší zastoupení, hned pětičlenné. Do elitní desítky se dostala ještě Eliška Martina Válková, která skončila šestá v čase 26:18,6 minuty.

Z vítězství se radovala Michaela Tomaštíková ve dvojskifu žen Masters, kde jí dělala parťačku ostravská Fišerová. Formu potvrdil i dorostenec Petr Holásek, který zajel pátý nejrychlejší čas (25:23,9 min.).

Zbylé výsledky, juniorky: 32. Karolína Vašťáková 26:25,6 min., dorostenky: 13. Nela Ševčíková 26:53,7 min., 15. Klára Houdková 27:25,4 min., 19. Barbora Jurčíková 28:31,8 min.

Autor: ceh

Vaše názory

Na hody přivezli 21 medailí

Uherské Hradiště

Na hody přivezli 21 medailí

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves proměnili pátý ročník Kojetínského maratonu, závěrečný podnik letošní Velkomoravské ligy, v souboj...

8. 10. 2019
Kryštof Tykal „rubal“ medaile v Havířově

Uherský Brod

Kryštof Tykal „rubal“ medaile v Havířově

Dvanáctiletý plavec Kryštof Tykal ze Spartaku Uherský Brod zazářil na sedmém ročníku Havířovské ceny v Havířově, kde...

4. 10. 2019
Veslařky slaví medailový hattrick

Uherské Hradiště

Veslařky slaví medailový hattrick

Veslařky VK Morávia Uherské Hradiště po medailovém hattricku na mistrovství republiky ve sprintu zazářily i na domácím...

4. 10. 2019
Prchlík potvrdil pozici jedničky

Ostrožská Nová Ves

Prchlík potvrdil pozici jedničky

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves udělali tlustou čáru za seriálem Českého poháru. Pětidílný podnik vyvrcholil na...

4. 10. 2019
TOPlist