FacebookYoutubeInstagram

Thajci ladí formu na svět a Asijské hry

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 3. 8. 2010
Thajci ladí formu na svět a Asijské hry
Foto: ceh

Jedenáct medailí vylovili z Kunovské tabule reprezentanti Thajska, kteří si na novoveské Mezinárodní mistrovství Moravy Slovácká 500 odskočili z Nymburku, kde se připravují na blížící se světový šampionát kanoistů v polské Poznani. A jak se Asiaté ocitli na Slovácku? Jednoduše, jejich kouč je rodák z Brna.

„Když jsme od vlády dostali peníze na soustředění před světovým šampionátem, vyrazil jsem do rodné země, kde jsou podmínky pro trénink a přípravu naprosto ideální. A Ostrožská Nová Ves je naším prvním závodním testem na vodě,“ říká Milan Krásný, rodák z moravské metropole, který se však v roce 1980 odstěhoval do Austrálie. Bývalý kanoista u protinožců vydržel dvacet let, aby pak přijal nabídku na koučování národního výběru Thajska.

V Ostrožské Nové Vsi představil kompletní výpravu, která čítá čtyři kajakáře a jednoho kanoistu, a na pět týdnů rozbili přípravný stan v Nymburku.

Jestliže na Kunovské tabuli vystoupili hned jedenáctkrát na stupně vítězů, v Polsku se zařadí spíš mezi outsidery. „V Thajsku je kanoistika poměrně novým sportem, slaví letos teprve patnácté narozeniny. Svět má před námi tudíž obrovský náskok. Na mistrovství světa do polské Poznaně tak opravdu jedeme sbírat hlavně zkušenosti, nikoliv medaile,“ zůstává na zemi Krásný.

Jeho svěřenci na Slovácku nejvíce zazářili v Memoriálu Hugo Švába, v kategorii mužů obsadili všechny medailové pozice, když vítězství ukořistil Nathaworn Waenphrom. „Ale největší radost mi udělalo, že jsme se kvalifikovali na český republikový šampionát do Račic, který je na programu týden po mistrovství světa. V těžké konkurenci se kluci můžou jen zocelit, vrchol  sezony nás totiž teprve čeká,“ těší Krásného. A tím jsou pro Thajce listopadové Asijské hry v Číně, kde chtějí zaútočit na jednu z medailí.

Autor: ceh

Vaše názory

Řimák se Štěrbákem v párové čtyřce

Uherské Hradiště

Řimák se Štěrbákem v párové čtyřce

Skifaři Vojtěch Řimák a Adam Štěrbák z veslařského klubu Morávia Uherské Hradiště figurují v nominaci české reprezentace...

2. 8. 2010
Řezníci prahnou po kovu!

Ostrožská Nová Ves

Řezníci prahnou po kovu!

Kunovskou tabuli v Ostrožské Nové Vsi obsadí dračí lodě! Dragoni zkříží zbraně v rámci moravského šampionátu, který...

2. 8. 2010
O obhajobu je připravily kolize

Ostrožská Nová Ves

O obhajobu je připravily kolize

Ani dvacet medailí nepřiválo kanoistům Ostrožské Nové Vsi obhajobu prvenství na Mezinárodním mistrovství Moravy Slovácká 500, jehož...

2. 8. 2010
Mach až osmý

Ostrožská Nová Ves

Mach až osmý

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi díru do Evropy neudělal! Na evropském šampionátu juniorů a závodníků...

2. 8. 2010
TOPlist