FacebookYoutubeInstagram

Tykal si vyplaval šest medailí

Uherský Brod Vodní sporty 3. 12. 2019
Inzerce

Sedm statečných plavců TJ Spartak Uherský Brod absolvovalo krajské závody žáků ve Zlíně, které se započítávají do kvalifikace na mistrovství republiky. Hvězdou výpravy se stal dvanáctiletý Kryštof Tykal, (na snímku),který proměnil všech šest startů v medaili (3-1-2).

Krajským přeborníkem se stal na tratích 100 a 200 m prsa a 100 m polohový závod, druhý dohmátl na 50 m volný způsob a třetí skončil na dvojnásobné trati a 200 m polohový závod.

„Kryštof je velký talent, v pěti závodech navíc přepsal oddílové rekordy. Zápis mu utekl jen na prsařské stovce,“ doplnila Renata Krůželová, předsedkyně klubu od Olšavy, který v kategorii dvanáctiletých reprezentovaly ještě Veronika Polášková a Stella Kelíšková. „Veronika si vylepšila osobní maxima a Stella se vždy probojovala mezi elitní desítku, nejlepšího výsledku dosáhla na 800 metrů volný způsob, kdy doplavala sedmá,“ prozradila Krůželová.

Třináctiletí do klubové sbírky medaili nepřidali. O největší úspěch se postarala Natálie Gregušková, sedmá na 100 m motýl. Marika Mahdalová se do první desítky neproplavala, útěchou jí ale jsou vylepšené osobní rekordy.

V nejstarší kategorii čtrnáctiletých měl Uherský Brod rovněž dvě želízka v ohni. Natálie Motková byla pátá na 100 a 200 m znak, když na delší trati přepsala oddílový rekord.

Šestá byla na 200 m prsa a sedmá na poloviční trati. Anna Gregůrková přidala osmé místo na 100 m prsa a deváté na 100 m znak a 200 m prsa.

Autor: ceh, kru

Vaše názory

Králem jen Prchlík, tým  skončil patnáctý

Ostrožská Nová Ves

Králem jen Prchlík, tým skončil patnáctý

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves obsadili v konečném účtování mistrovství republiky klubů patnácté místo. V individuálním...

27. 11. 2019
Lejsalová slaví zlato

Uherské Hradiště

Lejsalová slaví zlato

Plavci uherskohradišťského klubu Eliteswim sbírali na závodech nejen zkušenosti, ale také i úspěchy. Poprvé se závodníci klubu...

26. 11. 2019
Parádní výkony Ondry

Uherské Hradiště

Parádní výkony Ondry

Plavecký bazén ve Vyškově hostil Oblastní přebory mladšího žactva. Uher­skohradišťský oddíl TJ Slovácká Slávia reprezentoval jediný plavec,...

15. 11. 2019
Šestikilák jim přinesl dvě medaile

Uherské Hradiště

Šestikilák jim přinesl dvě medaile

Tradiční Hradišťský šestikilák je minulostí. Veslaři pořádajícího VK Morávia Uherské Hradiště vylovili z řeky Moravy dva cenné...

20. 10. 2019
TOPlist