FacebookYoutubeInstagram

Tykal získal zlatý double

Slovácko Vodní sporty 14. 11. 2017
Tykal získal zlatý double
Foto: ilustrační foto

Desetiletý Kryštof Tykal ze Spartaku Uherský Brod má v kapse dva tituly krajského přeborníka, které si vyplaval na Oblastních přeborech ve Vyškově. Třetí medaili do sbírky týmu od Olšavy přidala ve stejné věkové kategorii bronzová Veronika Polášková.

„Kryštof nenašel přemožitele na prsařské padesátce a stovce, dosaženými časy navíc přepsal rekordní oddílové tabulky,“ informovala Renata Krůželová, předsedkyně brodského klubu, který měl ve Vyškově pět želízek v ohni. O největší překvapení se postarala desetiletá Polášková, která obsadila nečekané třetí místo na 100 m prsa. Na poloviční trati pak doplavala čtvrtá.

V kategorii jedenáctiletých do bazénu postupně naskákaly Natálie Gregušková, Marika Mahdalová a Anna Mášová. I když ani jedna na medaili nedosáhla, blýskly se výbornými výkony. „Anička skončila pátá na dvě stě i sto metrů prsa, Marika s Natálií skončily v polovině startovního pole,“ potvrdila Krůželová.

Do bojů mezi jedenáctiletými zasáhli také tři vyslanci Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Nejlepšího výsledku dosáhl Milan Andrýsek, který na trati 50 m volný způsob doplaval čtvrtý v čase 35,7 s. Na stometrové polohovce byl sedmý (1:36,0 min.) a prsařské dvoustovce desátý. Ondřej Vajdík obsadil na 50 m volný způsob i 200 m prsa shodně deváté místo, když si připsal čas 39,0 s. a 3:51,3 min. Veronika Smetková pak pokaždé zakotvila ve druhé desítce.

Autor: ceh

Vaše názory

Medailový double plavkyně Motkové

Uherský Brod

Medailový double plavkyně Motkové

Tři medaile (0-1-2) a několik osobních rekordů, taková je bilance plavců Spartaku Uherský Brod na říjnových závodech...

24. 10. 2017
Jakůbková vyhrála šestikilák

Uherské Hradiště

Jakůbková vyhrála šestikilák

Hradišťský šestikilák se zařadil na seznam oficiálních svazových závodů na dlouhé trati! Řeku Moravu proto v sobotu...

14. 10. 2017
Dragoni se dočkali. Mix ukořistil zlato!

Ostrožská Nová Ves

Dragoni se dočkali. Mix ukořistil zlato!

Se sbírkou osmi medailí (1-5-2) se vrátili z republikového šampionátu v Račicích dragoni Ostrožské Nové Vsi, kteří...

23. 9. 2017
Šest sekund od evropského kovu

Uherské Hradiště

Šest sekund od evropského kovu

Skifařka Karolína Teimerová z VK Morávia Uherské Hradiště dosáhla obrovského úspěchu, když na premiérovém mistrovství Evropy do...

16. 9. 2017
TOPlist