FacebookYoutubeInstagram

Veslařky slaví medailový hattrick

Uherské Hradiště Vodní sporty 4. 10. 2019
Veslařky slaví medailový hattrick
Inzerce

Veslařky VK Morávia Uherské Hradiště po medailovém hattricku na mistrovství republiky ve sprintu zazářily i na domácím šampionátu družstev v Račicích. Klubovou Síň slávy rozšířily o kompletní medailovou sbírku! Zlato se stejně jako ve sprintu houpalo na prsou posádky párové čtyřky dorostenek.

Kvartet Eliška Martina Válková, Klára Houdková, Karolína Vašťáková, Miriam Viceníková zažívá neskutečné období, během tří dnů „vylovily“ z račického kanálu hned dva tituly mistryň republiky! „Je to fantazie, splněný sen, to asi nikdo nečekal. Ale holky jen sklízejí ovoce za hodiny dřiny na vodě i v posilovně,“ smekla s obdivem Michaela Tomaštíková, trenérka a předsedkyně veslařského klubu z Uherského Hradiště. Její svěřenky na dvoukilometrové trati zajely čas 5:47,722 minuty a druhé posádce pražské Slavie nadělily dvě a půl sekundy, třetímu ČVK Praha dvojnásobek. Do týmového rance tak nasypaly 48 bodů.

Cenný kov si na krk pověsila také juniorka Adriana Viceníková, která byla členkou stříbrné párové čtyřky. „Do lodě usedla společně s holkami z Třeboně a Lysé nad Labem, ve finále nestačily jen na posádku Blesk Praha, na kterou ztratily bezmála čtyři sekundy. Ale za nimi už zela hluboká propast,“ prozradila Tomaštíková. Medailovou sbírku pak zkompletovala Marcela Vašťáková na dvojskifu žen, ve kterém jí byla parťačkou břeclavská Nedělová.

Do finále se ještě probojoval dvojskif dorostenek Karolína Vašťáková s Miriam Viceníkovou. Do cíle dojely páté, jen tři sekundy od bronzu.

Šampionát do Labe arény přilákal 25 týmů, VK Morávia skončil se ziskem 31,25 bodu jedenadvacátý. Želízko v ohni měl však pouze v 15 z 37 závodů. O příčku lepší Přerov získal o 3,74 bodu více, ale startoval v 19 disciplínách, osmnácté Otrokovice ve dvaceti.

Autor: ceh

Vaše názory

Prchlík potvrdil pozici jedničky

Ostrožská Nová Ves

Prchlík potvrdil pozici jedničky

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves udělali tlustou čáru za seriálem Českého poháru. Pětidílný podnik vyvrcholil na...

4. 10. 2019
Veslařky vezou dva tituly, párová čtyřka pláchla elitě!

Uherské Hradiště

Veslařky vezou dva tituly, párová čtyřka pláchla elitě!

Kloubok dolů! Veslařky VK Morávia Uherské Hradiště patří mezi českou špičku, na mistrovství republiky ve sprintu v...

29. 9. 2019
Třináct kovů, zlatý hattrick dračic

Ostrožská Nová Ves

Třináct kovů, zlatý hattrick dračic

Formu jako Brno stále prokazují dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves, kteří zazářili i na republikovém...

24. 9. 2019
Medailové žně, zářila mládež

Uherské Hradiště

Medailové žně, zářila mládež

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště zazářili na regatě v Hodoníně. Z řeky Moravy „vylovili“ 23 medailí (8-8-7),...

18. 9. 2019
TOPlist