FacebookYoutubeInstagram

Veslařky vezou dva tituly, párová čtyřka pláchla elitě!

Uherské Hradiště Vodní sporty 29. 9. 2019
Veslařky vezou dva tituly, párová čtyřka pláchla elitě!
Inzerce

Kloubok dolů! Veslařky VK Morávia Uherské Hradiště patří mezi českou špičku, na mistrovství republiky ve sprintu v Račicích vybojovaly hned dva tituly šampionek a navrch přidaly ještě bronzovou medaili!

„Senzace! Holky mají můj obdiv, na tréninku neskutečně makají a v Račicích hodiny na vodě i v posilovně při cross fitu zužitkovaly. Tři medaile jsou jim nejsladší odměnou,“ smekla Michaela Tomaštíková, předsedkyně veslařského klubu z Uherského Hradiště.

Hned dva cenné kovy „vylovila“ z račického kanálu juniorka Adriana Viceníková, která si nejdříve dojela pro bronz v párové čtyřce, kde jí dělaly společnost závodnice z Třeboně a ČVK Brno. „Zlato bylo daleko, holky ztratily skoro šest sekund,“ uvedla Tomaštíková. Zlatou žízeň ale Viceníková uhasila v závodě osmiveslic žen, do které zasedla ještě s týmovou parťačkou Marcelou Vašťákovou. Zbytek posádky tvořily závodnice z dalších čtyř týmů, které se však dokázaly perfektně sladit a nechaly za sebou ryzí posádky Olomouce nebo pražských Bohemians.

Druhý titul mistryň republiky přivála k řece Moravě párová čtyřka dorostenek ve složení Eliška Martina Válková, Nela Ševčíková, Klára Houdková, Miriam Viceníková. Po vítězné rozjížďce nedaly soupeřkám šanci ani ve finále, když projely cílem v čase 1:40,213 minuty. „Holky oproti rozjížďce ukrojily pět sekund, druhé posádce pražské Slavie nadělily půldruhé sekundy, v cíli byly s náskokem půl lodi. Jejich jízda byla obdivuhodná,“ smekla Tomaštíková.

Atmosféru finále zažil ještě dvojskif dorostenek Karolína Vašťáková, Miriam Viceníková, který však skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Autor: ceh

Vaše názory

Třináct kovů, zlatý hattrick dračic

Ostrožská Nová Ves

Třináct kovů, zlatý hattrick dračic

Formu jako Brno stále prokazují dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves, kteří zazářili i na republikovém...

24. 9. 2019
Medailové žně, zářila mládež

Uherské Hradiště

Medailové žně, zářila mládež

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště zazářili na regatě v Hodoníně. Z řeky Moravy „vylovili“ 23 medailí (8-8-7),...

18. 9. 2019
Bravo! Z Čtverce vylovili 19 titulů

Ostrožská Nová Ves

Bravo! Z Čtverce vylovili 19 titulů

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves si podmanili 27. ročník mezinárodního Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice Slovácká 500...

11. 9. 2019
Dragoni se rozloučili medailovou žní

Ostrožská Nová Ves

Dragoni se rozloučili medailovou žní

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves neztratili formu ani po návratu z mistrovství Evropy ve španělské...

21. 8. 2019
TOPlist