FacebookYoutubeInstagram

Zářila Vašťáková, má tři mediale

Uherské Hradiště Vodní sporty 14. 6. 2019
Zářila Vašťáková, má tři mediale

Devět cenných kovů (2-5-2) vylovili z Brněnské přehrady veslaři VK Morávia Uherské Hradiště. Hvězdou početné výpravy na mistrovství Moravy byla Marcela Vašťáková, která získala kompletní medailovou sadu. Skvělými výkony si zajistila postup na republikový šampionát v Račicích, kde se představí na tři desítky vyslanců od řeky Moravy.

„Už v rozjížďkách jsme potvrdili dobrou formu, když jsme obsadili osm medailových pozic. A ve finálových jízdách si pak ještě o jednu polepšili. Cesta domů byla velmi příjemná,“ usmívá se spokojená Michaela Tomaštíková, předsedkyně klubu.

Největší pozornost na sebe strhla Marcela Vašťáková, který každý start proměnila v medaili. Třetí dojela ve skifu žen, druhá ve dvojskifu společně s olomouckou Chrbjátovou a nejcennějšího kovu se dočkala v párové čtyřce, do které zasedla ve společenství Olomouce a Břeclavi.

Druhou zlatou pro výpravu od řeky Moravy vybojovala juniorka Adriana Viceníková ve dvojskifu společně s Obrdlíkovou z ČVK Brno. „Soupeřkám nedaly žádnou šanci, cílem projely s náskokem deseti sekund,“ smekla Tomaštíková. Ve skifu pak Viceníková dojela třetí.

Stříbrný double se podařil dorostence Karolíně Vašťákové ve skifu a dvojskifu s oddílovou parťačkou Miriam Viceníkovou. Za vítěznou posádkou z Hodonína zaostaly o necelé dvě sekundy. Druhá posádka VK Morávia Nela Ševčíková, Karolína Horáková skončila pátá.

O zbylé medaile se postarali starší žáci Alex Hodný a Petr Holásek, kteří ve svých ročnících U13, respektive U14, dojeli shodně na druhém místě. Holáska přitom porazil jen vyslanec slovenských Piešťan, takže je nejlepší na Moravě. Společně pak ještě zasedli do dvojskifu, ale s velkou ztrátou na medailové pozice dojeli čtvrtí. Mladší žák Matěj Duffek skončil ve finále pátý, na dvojskifu s Jakubem Pavlicou byli čtvrtí, stejně jako čtyřka dorostenek Eliška Válková, Karolína Horáková, Klára Houdková, Miriam Viceníková.

„Na republikový šampionát, který jako už tradičně koncem června hostí Račice, postoupili všichni účastníci finále A a nejlepší čtyři z finále B. Pojedeme tedy v hojném počtu a věřím, že nějaká medaile cinkne,“ je optimistkou Tomaštíková. 

Autor: Petr ČECH
Inzerce

Vaše názory

Prchlík nadchl Labe Arénu

Ostrožská Nová Ves

Prchlík nadchl Labe Arénu

Kajakář Ondřej Prchlík se stal největší hvězdou výpravy kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves na druhém dílu Českého...

21. 5. 2019
Plavce motivoval Maďar

Uherské Hradiště

Plavce motivoval Maďar

Šest vyslanců Eliteswim Uherské Hradiště absolvovalo mezinárodní plavecký mítink Orca Cup v Bratislavě, který k Dunaji přilákal...

15. 5. 2019
Zlatá Vídeň Húskové a Andrýskové

Ostrožská Nová Ves

Zlatá Vídeň Húskové a Andrýskové

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves si ze sobotního mezinárodního maratonského šampionátu Rakouska na Starém Dunaji přivezli...

10. 5. 2019
Valcha zažila medailový double Ondřeje Prchlíka

Ostrožská Nová Ves

Valcha zažila medailový double Ondřeje Prchlíka

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves vybojovali na mistrovství republiky žactva, dorostu, juniorů a veteránů na pět kilometrů...

6. 5. 2019
TOPlist