FacebookYoutubeInstagram

Zlatá Vídeň Húskové a Andrýskové

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 10. 5. 2019
Zlatá Vídeň Húskové a Andrýskové
Foto: vp

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves si ze sobotního mezinárodního maratonského šampionátu Rakouska na Starém Dunaji přivezli pět medailí. Na nejcennější dosáhla kanoistka Veronika Húsková na trati dlouhé 16,8 kilometru a Simona Andrýsková na poloviční distanci.

Stříbro získali kanoistka Nikola Gavalová na 8,4 kilometru, Štěpán Janoška na minikajaku (4,2 kilometru) a nejmladší člen dvanáctičlenné výpravy Jiří Uvíra, který zasedl do minikajaku na trati půldruhého kilometru.

„Ve startovním poli převažovali maďarští závodníci, z Česka pádlovali už jen mladí vodáci z Přerova a několik veteránů z Čech a Moravy. Pádlující na nejdelší, bezmála sedmnáctikilometrové trati kolem ostrova Gänsehäufel třikrát absolvovali přeběhy s lodí,“ prozradil Vít Pjajčík, novoveský kouč.

Ve Vídni kvůli soustředění Sportovního centra mládeže a juniorské reprezentace na Oboze u Slapské přehrady chybělo trio Ondřej Prchlík, Jan Pavlíček, Josef Húsek. „Kanoista Jiří Zalubil se pro změnu snaží skloubit přípravu s maturitními povinnostmi, aby uspěl na víkendovém nominačním závodě dospělých v Račicích,“ doplnil Pjajčík.

Zbylé výsledky novoveských závodníků: 4. Dalimil Knotek, 10. Tomáš Cícha, 13. Eliška Bočková, 17. Karolína Pavlíčková, 20. Richard Podráský, 24. Jindřich Daněk, 25. Jiří Kusák.

Autor: ceh

Vaše názory

Valcha zažila medailový double Ondřeje Prchlíka

Ostrožská Nová Ves

Valcha zažila medailový double Ondřeje Prchlíka

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves vybojovali na mistrovství republiky žactva, dorostu, juniorů a veteránů na pět kilometrů...

6. 5. 2019
Hvězdou byla Bičanová

Uherské Hradiště

Hvězdou byla Bičanová

Tři medaile vylovili z brněnské přehrady veslaři VK Slovácko Uherské Hradiště, kteří si letošní závodní premiéru odbyli...

29. 4. 2019
Z chladné řeky Moravy vylovili Novoveští i bez Zalubila 17 medailí

Ostrožská Nová Ves

Z chladné řeky Moravy vylovili Novoveští i bez Zalubila 17 medailí

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves bojovali ve druhém dílu Velkomoravské ligy v Kojetíně s rozmary počastí,...

23. 4. 2019
Zazářili mladí motýlkáři Eliteswim

Uherské Hradiště

Zazářili mladí motýlkáři Eliteswim

Plavci Eliteswim Uherské Hradiště na domácích srovnávacích závodech mladších žáků v konkurenci městského rivala ze Slovácké Slavie...

15. 4. 2019
TOPlist