FacebookYoutubeInstagram

Zlatý double Zalubila s Kyselou

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 4. 8. 2017
Zlatý double Zalubila s Kyselou

Vendula Kyselá a Veronika Húsková

Inzerce

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves drží laťku stále pekelně vysoko. Na republikovém šampionátu v Račicích vybojovali hned 13 medailí (5-4-4), když nejvíce zazářila hvězda juniora Jiřího Zalubila a dorostenky Venduly Kyselá. Nejmladší závodníci od Kunovské tabule pak přidali dalších jedenáct medailových umístění.

„Odjíždíme maximálně spokojeni, z jedenadvacetičlenné výpravy vybojovalo třináct závodníků medaili. A kdyby nechyběla Krušinová a Zalubil neomezil počet startů kvůli víkendovému mistrovství světa, máme cenných kovů ještě víc,“ uvedl Vít Pjajčík, novoveský lodivod, kterého potěšila i trojí nominace na zářijovou regatu olympijských nadějí. „Zalubil už měl účast jistou, ale dosaženými výsledky si ji vybojovaly dorostenky Veronika Húsková s Vendulou Kyselou. A to je hlavně u Venduly, která více než čtvrt roku netrénovala kvůli mononukleóze, skvělý výsledek,“ uvědomuje si Pjajčík.

Hned tři medaile vylovil z račického kanálu Jiří Zalubil, který získal titul v singlkánoi na 1000 metrů a deblkánoi společně s kojetínským Hrabalem na poloviční trati. Na čtyřkánoi pak připojil stříbro. Dvojnásobnou šampionkou se stala i Vendula Kyselá, která triumfovala v deblkánoi na 200 m se Seidlerovou se Sezemic a na pětistovce s plzeňskou Řáhovou. V singlkánoi na dvoustovce dojela stříbrná, když nestačila jen na týmovou kolegyni Veroniku Húskovou, která byla na pětistovce třetí.

Stříbro ještě ukořistil žák Jan Pavlíček na čtyřkánoi (500 m), bronzový double v deblkajaku David Janík a také junior Filip Krušina (oba shodně na 500 a 1000 m).

„Výborné představení servírovali i benjamínci, kteří udávali tempo v nemistrovských závodech. Vždy brali medaili, což je příslib do budoucna,“ těší Pjajčíka.

Zrcadlo výsledků, nemistrovské závody - 1. místo, 10 let: Dalimil Knotek (200 a 500 m), 11 let: Richard Podráský (200 m), 2. místo, 10 let: Štěpán Janoška, 11 let: Richard Podráský (oba 500 m), Tomáš Cícha (200 a 500 m), 12 let: Ondřej Prchlík (200 a 500 m), 3. místo, 10 let: Štěpán Janoška (200 m), Daniel Knotek (500 m), 12 let: Filip Váverka (200 m).

Autor: ceh

Vaše názory

Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Uherské Hradiště

Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Skifař Marek Šimoník (na snímku vpravo), odchovanec VK Morávia Uherské Hradiště, vybojoval na jezeře Palíč v srbské...

24. 7. 2017
Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Ostrožská Nová Ves

Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Bravo! Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves (na snímku vpravo) si na evropském šampionátu juniorů...

30. 6. 2017
Do Ponte de Lima nepoletí

Ostrožská Nová Ves

Do Ponte de Lima nepoletí

Kanoista David Janík (na snímku uprostřed) z TJ Ostrožská Nová Ves týmového kolegu Jiřího Zalubila, který o...

27. 6. 2017
Stříbro Michalčíkové z „padesátky“

Uherský Brod

Stříbro Michalčíkové z „padesátky“

O jedinou medaili plavkyň Spartaku Uherský Brod na republikovém šampionátu dvanáctiletých a čtrnáctiletých ve Zlíně, respektive Pardubicích...

24. 6. 2017
TOPlist