FacebookYoutubeInstagram

Zlatý hattrick, porazili vítr i vlny

Uherské Hradiště Vodní sporty 14. 6. 2018
Zlatý hattrick, porazili vítr i vlny

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště zářili na mistrovství Moravy v Brně, odkud si přivezli sedm medailí (3-3-1) a několik nominací na republikový šampionát do Račic. O zlatý hattrick se postaraly starší žákyně Miriam Viceníková, juniorka Marcela Vašťáková a závodící předsedkyně klubu Michaela Tomaštíková.

„Závody provázelo slunečné, ale větrné počasí, což je pro Brněnskou přehradu typické stejně jako parníky, které jezdí podél závodní dráhy a dělají vlny. I proto je sedm cenných kovů a několik medailových umístění ve finále B výborným výsledkem,“ komentovala bilanci šampionátu Tomaštíková, která společně s hodonínskou Brázdilovou vyhrála dvojskif.

Hned dvojí umístění na bedně slavili veslaři od řeky Moravy ve skifu juniorek. Z vítězství se totiž radovala Marcela Vašťáková, která o deset sekund porazila týmovou kolegyni Adrianu Viceníkovou. A čtvrtá ještě skončila Valerie Julie Váverková. „Holky pak zasedly i do párové čtyřky, ve které je doplnila domácí Obrdlíková, a dojely si pro stříbrné medaile,“ doplnila předsedkyně klubu.

Třetí titul mistra Moravy přidala starší žákyně Miriam Viceníková, která vyhrála způsobem start-cíl. Druhé Mlýnkové z Hodonína nadělila osm sekund. Stříbro přidal dvojskif dorostenek Karolína Vašťáková, Eliška Jakůbková a bronz mladší žák Alex Hodný. Na nepopulárním čtvrtém místě dojel dvojskif starších žákyň Nela Ševčíková, Karolína Horáková.

O postup na račický šampionát však veslaři bojovali i ve finále B. Z prvního místa se kvalifikoval dvojskif starších žákyň Klára Houdková, Martina Eliška Válková, z druhého mladší žákyně Ema Čechová a ze třetího starší žáci Petr Holásek nebo Štěpán Pavlica.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Zalubil září, soupeři jen zírají

Ostrožská Nová Ves

Zalubil září, soupeři jen zírají

Jak se bojuje o mistrovství Evropy, předvedl kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves na nominačním...

5. 6. 2018
Tři kovy a příjemná prémie

Ostrožská Nová Ves

Tři kovy a příjemná prémie

Stříbrný double a bronz, taková je bilance kanoisty Jiřího Zalubila z TJ Ostrožská Nová Ves na mezinárodní...

31. 5. 2018
Dvacet medailí, zlatý hattrick Víceníkové

Uherské Hradiště

Dvacet medailí, zlatý hattrick Víceníkové

Medailové žně si prožili veslaři VK Morávia Uherské Hradiště na 35. ročníku mezinárodní regaty o Pohár SNP...

27. 5. 2018
Šest zlatých Zalubila

Ostrožská Nová Ves

Šest zlatých Zalubila

Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves řádil jako černá ruka na druhém závodě Českého poháru...

14. 5. 2018
TOPlist