FacebookYoutubeInstagram

Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů

Uherské Hradiště Vodní sporty 24. 7. 2017
Zlatý Šimoník jede se Srbska rovnou domů
Inzerce

Skifař Marek Šimoník (na snímku vpravo), odchovanec VK Morávia Uherské Hradiště, vybojoval na jezeře Palíč v srbské Subotici univerzitní titul mistra Evropy! Zlatou medaili „vylovil“ na párové čtyřce se svými kolegy z pražské Univerzity Karlovy, když porazili favorizované Poláky z Varšavské univerzity a Angličany z Univerzity v Londýně.

„I když se jelo v silném větru a velkých vlnách, závod jsme v konkurenci nejlepších německých, britských, francouzských či švýcarských univerzit zvládli na jedničku,“ usmíval se spokojený Šimoník.

Rodák z Jalubí je důkazem, že studium na vysoké škole je možné skloubit s vrcholovým sportem. „V květnu jsem úspěšně dokončil druhý ročník Západoanglické univerzity v Bristolu, kterou studuji prezenční formou, a letos jsem přidal dálkové studium na Univerzitě Karlově. Ale při volbě posádky jsem dal přednost pražské univerzitě, letní část se totiž připravuju na Dukle, takže to byla jasná volba,“ vysvětlil.

Jedenadvacetiletý veslař si teď naordinoval dvoutýdenní volno, které stráví doma na Moravě. A to nejen kvůli rodině, ale také kvůli hradišťskému trenérovi Luďku Burešovi, který jej na řece Moravě vedl od žáků. „Jsme spolu stále v kontaktu, úzce spolupracujeme, byť na dálku. Na zlatu má také svůj podíl,“ zdůraznil zlatý univerzitní medailista Šimoník.

Autor: ceh

Vaše názory

Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Ostrožská Nová Ves

Zalubil dojel osmý, svět mu o chlup unikl

Bravo! Kanoista Jiří Zalubil z TJ Ostrožská Nová Ves (na snímku vpravo) si na evropském šampionátu juniorů...

30. 6. 2017
Do Ponte de Lima nepoletí

Ostrožská Nová Ves

Do Ponte de Lima nepoletí

Kanoista David Janík (na snímku uprostřed) z TJ Ostrožská Nová Ves týmového kolegu Jiřího Zalubila, který o...

27. 6. 2017
Stříbro Michalčíkové z „padesátky“

Uherský Brod

Stříbro Michalčíkové z „padesátky“

O jedinou medaili plavkyň Spartaku Uherský Brod na republikovém šampionátu dvanáctiletých a čtrnáctiletých ve Zlíně, respektive Pardubicích...

24. 6. 2017
Veslaři vezou tři tituly mistrů Moravy

Uherské Hradiště

Veslaři vezou tři tituly mistrů Moravy

Veslaři VK Morávia Uherské Hradiště zazářili na mistrovství Moravy v Brně. Z brněnské přehrady „vylovili“ sedm medailí,...

19. 6. 2017
TOPlist