FacebookYoutubeInstagram

Bravo! Usedly na volejbalový trůn

Uherské Hradiště Volejbal 6. 6. 2019
Bravo! Usedly na volejbalový trůn

Přepište dějiny! Volejbalové starší žákyně Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovaly titul mistryň republiky! Na senzační úspěch dosáhl výběr zkušeného trenéra Petra Plačka na domácím šampionátu v Přerově, jehož brány odemklo šestnáct nejlepších týmů. Hradišťanky tak navázaly na stříbrné medaile z Českého poháru.

„Jsme mistři republiky, stříbrní v poháru a ještě jsme postoupili do extraligy kadetek, to je prostě nádhera. Všechny holky, které za úspěchy stojí, můžou pár dní, než začneme zase makat na novou sezonu, chodit s nosíkem pěkně nahoru,“ usmívá se pyšný trenér Petr Plaček. Jeho svěřenky patřily do úzké skupiny favoritů, ale na titul asi pomýšlel jen největší optimista.

Slovácká vyhrála základní skupinu B a postoupila do šestičlenné skupiny, z níž si zajistila účast v semifinále, ve kterém ji čekal soupeř z nejtěžších - BVC Chodov Praha, vítěz Českého poháru, největší kandidát na zlato a hlavně největší rival týmu od řeky Moravy. „Pražanky jsou rychlým a velmi zkušeným protivníkem. Chtěli jsme je potkat až ve finále, protože každý vzájemný duel byl emočně velmi vypjatý, plný krásných výměn a maximálně bojovný,“ svěřil se Plaček, který při poradě před zápasem položil hráčkám jednoduchou otázku: Jakou chcete medaili? Jedině zlato, nic jiného nás nezajímá,“ uslyšel ráznou odpověď. A výsledek? 2:0 pro Uherské Hradiště a postup do finále. „Byl to nádherný zápas, průnikem do finále jsme se stali historicky nejúspěšnějším týmem starších žákyň ve Zlínském kraji. Ještě nás však čekal poslední krok, poslední překážka v podobě VK Královo Pole Brno,“ pokračoval Plaček.

Finále mělo nevídanou atmosféru, přes rachot bubnů, fandění početných kontingentů rodičů obou táborů a dalších hráček šampionátu nebylo slyšet vlastního slova. Po vyhraném prvním setu 25:23 Slovácká povolila a vlastními chybami hlavně na příjmu darovala soupeři druhý set, takže o šampionovi rozhodoval tiebreak. „V něm už holky nenechaly nic náhodě a přesvědčivě vyhrály, když nás na mládežnický volejbalový trůn posadila bodem přímo ze servisu Kačka Račická. Nezbývá, než smeknout,“ neskrýval dojetí Plaček.

Autor: ceh

Vaše názory

Bravo! Kadetky do extraligy, ženy do druhé ligy

Uherské Hradiště

Bravo! Kadetky do extraligy, ženy do druhé ligy

Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště zažívají parádní sezonu, úspěchy slaví napříč všemi kategoriemi od mladších žaček až...

24. 5. 2019
Karabec a spol. popáté šampiony!

Staré Město

Karabec a spol. popáté šampiony!

Volejbaloví veteráni VSK Rybárny Staré Město jsou popáté mistry republiky nad 40 let! Na český trůn se...

21. 5. 2019
Kamler: Už mě čeká jen kraj, pivo a trénování dětí

Staré Město

Kamler: Už mě čeká jen kraj, pivo a trénování dětí

Nahrávač Libor Kamler zamířil do volejbalového důchodu! Definitivně. Neodvratně. I když se dlouholetá ikona VSK Staré Město...

23. 2. 2019
VSK sérii nenatáhl a má po sezoně!

Staré Město

VSK sérii nenatáhl a má po sezoně!

Je dobojováno, prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město mají po sezoně. Favorizovanému týmu Beskydy se poklonili i na...

15. 2. 2019
TOPlist