FacebookYoutubeInstagram

Torzo veze z Prahy jen bod

Staré Město Volejbal 29. 11. 2019
Torzo veze z Prahy jen bod
Foto: sal

Stověžatou Prahu oslabení prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město nedobyli. Týmy z hlavního města obrali pouze o bod, který zvedli z palubovky extraligové zálohy Lvů Praha. U vysokoškoláků z Matfyzu však uhráli pouze set.

Lvi Praha B - STARÉ MĚSTO 3:2

Staroměstské trápí marodka, kouč Petr Karabec postrádal kapitána Maděru a blokaře Skybu, takže opět využil pomoci farmářů ze Zlína. Lvi pro změnu nastoupili s řadou hráčů z extraligového „áčka“.

Ve vyrovnaných koncovkách úvodních dvou setů prokázali pevnější nervy hosté, kteří je nakonec vyhráli zásluhou výborného servisu Kittela a Motyčky. V dalších dvou sadách se však prosadili domácí, když především extraligoví hráči Svoboda a Kočka potvrzovali nespornou kvalitu.

A tak vítěze určila tiebreaková loterie. Lépe do ní vstoupili borci ze Širůchu, kteří při změně stran vedli 8:4, ale soupeř po kvalitním servisu ztrátu vymazal, takže rozhodovala až dramatická koncovka.

Hosté měli dva mečboly za stavu 14:13 a 16:15, ale nakonec se radovali Pražané, kteří urvali bonusový bod. Sety -26, -27, 18, 19, 17.

MFF Praha - STARÉ MĚSTO 3:1

V souboji s pražskými vysokoškoláky měl kouč Karabec k dispozici jen torzo sestavy, bez hráčů Zlína a s pouhou šesticí bez libera neměla jeho armáda šance na úspěch. A zápas papírové předpoklady naplnil. Hosté se od začátku prezentovali mizernou přihrávkou, což byl odraz absence libera.

Po několika šnůrách zkažených příjmů záhy výrazně ztráceli a jednoznačně ztratili první set.

Ve druhém se jim podařilo nápor soupeře zastavit a ve vyrovnané koncovce proměnili blokem první setbol. V dalším průběhu opět rozhodovala přihrávka, v níž hráči VSK výrazně zaostávali za normálem a zápas prohráli.

Staroměstské volejbalisty tak čeká tuhý boj o udržení se v elitní osmičce, které se otevřou brány play-off. Sety 15, -23, 13, 19.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Motyčka, Varous, Kittel, Kozák, Janečka, Dřímal, Škorec, libero Viceník.

Autor: ps

Vaše názory

Z dvojiček ani set, ani bod!

Staré Město

Z dvojiček ani set, ani bod!

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město v souboji „dvojiček“ vyhořeli. V oslabené sestavě bez pendlujících hráčů Zlína, kteří...

22. 11. 2019
Na Vysočině vyhořeli na příjmu

Staré Město

Na Vysočině vyhořeli na příjmu

S hostujícími hráči Zlína uspěli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město na palubovce brněnské Tesly, která je...

14. 11. 2019
Nové dresy pokřtily výhrami

Uherské Hradiště

Nové dresy pokřtily výhrami

Volejbalové kadetky Slovácké Slavie Uherské Hradiště při své premiérové extraligové pouti skalpovaly druhého soupeře. Po Prostějovu na...

9. 11. 2019
VSK senzačně padl s posledním

Staré Město

VSK senzačně padl s posledním

Volejbalisté VSK Staré Město naplnili roli favorita jen z poloviny, když spláchli zálohu extraligového Liberce. Vystoupení proti...

1. 11. 2019
TOPlist