FacebookYoutubeInstagram

VSK: Konečná už ve čtvrtfinále!

Staré Město Volejbal 13. 2. 2020
VSK: Konečná už ve čtvrtfinále!
Foto: sal

Tři zápasy a dost! Nejkratší možnou dobu letos vydrželi v play-off prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří ve čtvrtfinále nestačili na zálohu extraligového Liberce. V okleštěné sestavě na Širůchu sice statečně bojovali o prodloužení série, ale nakonec odešli poraženi a mají po sezoně.

STARÉ MĚSTO - Liberec B 1:3

Jelikož domácí postrádali hráče Zlína a zraněné duo Kittel, Maděra, nastoupila proti favoritovi silně improvizovaná sestava. Nahrával Kamler, na postu univerzála nastoupil kouč Karabec a nahrávač Bláha hrál na smeči.

Staroměstští přesto začali s elánem, vedli o dva body, ale soupeř pak přitvrdil na servisu a převážili  misky vah na svou stranu. Když průběžně vedli 19:13, nebylo co řešit. Karabcovi boys začali špatně i druhý set, záhy ztráceli 5:10 a 8:14. Po nepříjemném servisu Janečky, výborné obraně na síti a obětavosti v poli však srovnali na 14:14 a drželi krok až do koncovky, ve které odvrátili první setbol Sevoročechů. Při druhém ale zkazili příjem, čehož soupeř využil. Ve třetí sadě se domácí urvali od stavu 12:12, k čemuž výrazně přispěl smečovaným servisem Karabec. Domácí odskočili na 16:12, po podání Skyby na 22:14 a po zásluze snížili. V závěrečném setu Liberec nasadil k tříbodovému trháku a vedení pak ve vyrovnané koncovce uhájil.

Staré Město tak v konečném pořadí obsadí páté místo. „Sezonu jsme zahájili velmi dobře, průběžně okupovali čelní pozice, bohužel nevydařený duel s Hradcem Králové a následný kolaps s kadety ČR odstartoval sérii zbytečných ztrát, po kterých jsme se obávali o setrvání v osmičce. Finiš ale tým zvládl excelentně, když se vyšvihl na páté místo. Pomyslná třešnička v podobě čtvrtfinálové výhry sice nepřišla, ale i tak letošní působení hodnotíme pozitivně,“ konstatoval Petr Straka, předseda klubu. Sety -20, -24, 17, -22.

STARÉ MĚSTO: Kamler, Bláha, Janečka, Karabec, Kroča, Skyba, libero Dřímal. Střídal Pomykal.

Autor: ps

Vaše názory

Je semifinále už jen utopií?

Staré Město

Je semifinále už jen utopií?

Šance na postup do semifinále play-off se prvoligovým volejbalistům VSK Staré Město po úvodních dvou čtvrtfinálových bitvách...

7. 2. 2020
VSK zahájí play-off pod Ještědem!

Staré Město

VSK zahájí play-off pod Ještědem!

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město znají soupeře pro play-off! V derniéře základní části si doma připsali pět...

24. 1. 2020
Do hry zasáhl i  Karabec

Staré Město

Do hry zasáhl i Karabec

Staroměstští volejbalisté absolvovali o víkendu super důležité zápasy v ligové soutěži, které rozhodují o účasti mužstev v...

17. 1. 2020
VSK neustále bojuje o play-off

Staré Město

VSK neustále bojuje o play-off

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město stráví Vánoce a Nový rok na šesté pozici, zaručující play-off. Jistotu však...

20. 12. 2019
TOPlist