FacebookYoutubeInstagram

Academic School oslaví 25 let zábavnou akcí na Studentském náměstí

Uherské Hradiště Zajímavosti 23. 6. 2018
Academic School oslaví 25 let zábavnou akcí na Studentském náměstí
Foto: ilustrační foto

Academic School , Mateřská škola a základní škola, si v pondělí 25. června připomene 25 let od svého založení. U zrodu tehdejší školy nazvané Čtyřlístek stála Věra Olšáková. Tehdy se začínalo s malým počtem žáků, v současnosti Academic School navštěvuje až 250 dětí. Škola má své hlavní sídlo v Uherském Hradišti, ale další mateřské školy a jedna základní škola postupně vznikly v Kunovicích a ve Zlíně.

„Kulaté výročí chceme oslavit především s našimi dětmi a zveme také absolventy našich školek i základní školy. Za ta léta už jsou jich desítky, někteří už mají i své vlastní děti znovu v našich školkách a školách,“ řekla ředitelka Academic School  Věra Olšáková.

Oslava se uskuteční na Studentském náměstí v Uherském Hradišti, na prostranství před základní školou. Během odpoledne se všichni mohou těšit na bohatý program, v němž se od 14 hodin představí nejrůznější taneční, hudební a zájmová uskupení. Chystá se také ukázka hasičského zásahu. Úsměvy na rtech se dětem i dospělým pokusí vykouzlit po 16. hodině kouzelník Jiří Hadaš. Nebudou chybět ani šermíři či koncert kapely February, v níž je zastoupen i jeden z absolventů Academic School.
„Na 16. hodinu pak máme připraveno překvapení, kdy bychom se všemi, co za námi na náměstí přijdou, chtěli udělat netradiční pamětní fotku a podělit se o radost z toho, jak naše škola funguje. Do programu se zapojí také Univerzita Palackého v Olomouci, konkrétně Přírodovědecká fakulta, s níž budeme mít připravenu vědeckou kavárnu,“ doplnila Věra Olšáková.
Program vyvrcholí zhruba kolem 21. hodiny. Lidé se budou moci během odpoledne občerstvit, Dům dětí a mládeže Šikula připraví i zábavná stanoviště s hrami a úkoly pro děti. Více informací můžete nalézt na webu školy www.academicschool.cz nebo na facebookovém profilu.

Čtěte více
Autor: Michaela Mitáčková

Vaše názory

Šlápněte do pedálů a podpořte ONKU

Slovácko

Šlápněte do pedálů a podpořte ONKU

Charitativní cyklojízda pro sdružení ONKA se blíží, připojte se k nám, šlápněte do pedálů a podpořte onkologicky...

21. 6. 2018
Ostrožané reprezentovali v Srbsku

Uherský Ostroh

Ostrožané reprezentovali v Srbsku

Ostrožská Šermířská a divadelní společnost Memento mori se vrátila ze Srbska. Na víkendovém festivalu cestovního ruchu v...

18. 6. 2018
Valentýna ze Zlechova je Rytířkou řádu krásného slova!

Praha

Valentýna ze Zlechova je Rytířkou řádu krásného slova!

"Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem všech literárních hrdinů a světů pasuji Tě na Rytíře krásného...

13. 6. 2018
Ažka se vdala!

Uherské Hradiště

Ažka se vdala!

Z oblíbené uherskohradišťské herečky Alžběty Kynclové je od první červnové soboty vdaná paní Alžběta Mahdalová. Po několikaleté...

10. 6. 2018
TOPlist