FacebookYoutubeInstagram

Bývalá místostarostka šéfuje sociálním službám

Slovácko Zajímavosti 10. 2. 2020
Bývalá místostarostka šéfuje sociálním službám

Marie Fremlová (vpravo), bývalá místostarostka Bánova, je novou ředitelkou Sociálních služeb Uherské Hradiště, největší příspěvkové organizace Zlínského kraje.

Foto: Zlínský kraj

Dvouměsíční „bezvládí“ skončilo, Sociální služby Uherské Hradiště mají nového šéfa. Do ředitelského křesla usedla Marie Fremlová, bývalá místostarostka Bánova. Štafetu převzala po odvolaném Bronislavu Vajdíkovi, který stál v čele největší příspěvkové organizace Zlínského kraje sedm let.

Fremlová nejde do cizího prostředí, v organizaci už pět let pracuje, nejdříve jako hlavní ekonom, následně coby koordinátor řídicích a koncepčních činností. „Organizaci přebírám s cílem poskytovat co nejkvalitnější sociální služby pro všechny, kteří se nachází v nepříznivé životní situaci,“ prohlásila nová ředitelka, podle které se Sociální služby potýkají s několika problémy. „Od nejistého financování s nízkými odměnami pracovníků přes jejich vysokou fyzickou i psychickou zátěž až po nedostatek personálu a chybějící služby pro konkrétní potřeby uživatelů,“ shrnula v kostce Fremlová.

Konkurz vyhrála s koncepcí zaměřenou na jednotlivé druhy pobytových sociálních služeb, které příspěvková organizace poskytuje. „V řízení domovů pro seniory chci klást důraz na spolupráci sociálního a zdravotního úseku, v domovech se zvláštním režimem na profesionálnost personálu, domovy pro osoby se zdravotním postižením mají zase vytvářet prostředí bez institucionálních prvků a klientům, kteří nepotřebují vysokou míru podpory a pomoci, umožníme život ve službách chráněného bydlení,“ prozradila jedenapadesátiletá ředitelka.

Zlínským krajem avizovaný záměr na převod domovů pro seniory pod obce a postupný zánik velehradského Vincentina neřeší. „Naše organizace do záměru nijak nevstupovala, šlo o úkol pro radní pro sociální oblast, jen jsme poskytli informace o vlastním provozu konkrétního domova pro seniory. Co se týká Vincentina, rada Zlínského kraje koncem roku schválila transformační plán, podle kterého se postupuje. Jeho autorem je tým složený z pracovníků domova,“ vysvětlila Fremlová.

Autor: ceh

Vaše názory

Japonští studenti barvili se studenty ve Strážnici

Strážnice

Japonští studenti barvili se studenty ve Strážnici

Střední škola Strážnice hostila skupinu sedmi studentů a tří učitelů z japonské Komacušimy. Do České republiky přicestovali...

26. 1. 2020
Zezula získal nominaci na Českého lva za nejlepší plakát

Uherské Hradiště

Zezula získal nominaci na Českého lva za nejlepší plakát

David Zezula je autorem originálních plakátů Slováckého divadla a že je to opravdový mistr, potvrdila i Česká...

23. 1. 2020
Co se letos chystá v divadle

Uherské Hradiště

Co se letos chystá v divadle

75. sezóna Slováckého divadla je doslova nabitá rozmanitými inscenacemi. Na své si přijdou milovníci klasiky, komedie i...

16. 1. 2020
Reprezentační plesy měst jsou přehlídkou rób

Uherský Brod, Uherské Hradiště

Reprezentační plesy měst jsou přehlídkou rób

O víkendu se chystají hned dva reprezentační plesy měst Uherského Hradiště a Uherského Brodu, které patří k...

15. 1. 2020
TOPlist