FacebookYoutubeInstagram

Delfín trhal rekordy

Uherský Brod Zajímavosti 23. 1. 2010
Delfín trhal rekordy

Pokladny pořád v provozu - V minulém roce si pokladní na uherskobrodském bazénu příliš neodpočinuly. Delfín totiž vykázal rekordní návštěvnost, v průměru osm set lidí za den.

Foto: fab
Inzerce

Brodský aquapark zbrojí na konkurenčí boj

Celkem úspěšný rok má za sebou uherskobrodský aquapark. V návštěvnosti dosáhl letos nejlepšího výsledku od zahájení činnosti a díky novým investicím ušetří i na provozu. I když právě to se stalo předmětem mnoha lapálií. Problém příliš hlučné kotelny už se však podařilo vyřešit ke spokojenosti všech sousedů. Bazén se teď musí připravit na náročné období. Brzy mu totiž vyroste konkurence v nedalekých Luhačovicích a Uherském Hradišti. Už nyní tak připravil Delfín novinku, která nemá na Moravě obdobu.

„Delfín vykázal letos nejvyšší návštěvu ve své historii. Celkem ho navštívilo 287 tisíc návštěvníků, což je osm set lidí za den,“ upozornil Pavel Josefík, místostarosta Uh. Brodu. Leckoho napadne, že návštěvnost muselo ovlivnit zavření bazénu v sousedním Uh. Hradišti. Ředitel brodského Centra pohybových aktivit Vlastimil Šmíd má však jiné vysvětlení.

„Paradoxně nejvyšší návštěvnost jsme měli v prvním a druhém čtvrtletí. Pak když skončil s provozem bazén v Uh. Hradišti, tak nám návštěvnost klesala a v posledním čtvrtletí byla dokonce v porovnání s předchozím rokem nižší. Nelze tady potvrdit, že by vysokou návštěvnost podpořilo uzavření bazénu v Uh. Hradišti,“ tvrdí Šmíd. Podle něj hrála hlavní roli přijatelná cena, dobré služby a především možnost platby eurem či kartou. Toho zhusta využívali hlavně klienti ze Slovenska. Od Nového roku však bazén přeci jen musel reagovat na změnu cen energií a upravit vstupné.

„Na tento rok jsme zvýšili cenu jednorázových vstupenek zhruba o dvacet procent. Ovšem zase jsme ještě více zvýhodnili permanentky a večerní vstup, který s oblibou využívá především mládež,“ upozornil ředitel Šmíd.

Další úprava cen by přicházela v úvahu nejdříve za dva roky. Kvůli dvěma dalším aquaparkům, které v okolí vyrostou, se v Uh. Brodě už smiřují s poklesem návštěvnosti. Nemíní však prodat kůži lacino a než konkurence spustí, vylepšují nabídku služeb.

„Naší prioritou bude udržet si širokou stálou klientelu s návštěvností kolem čtvrt milionu  osob. Chceme toho dosáhnout zaváděním novinek a rozšiřováním služeb včetně výstavby venkovního bazénu,“ prozradil ředitel. Už nyní tak mohou návštěvníci vyzkoušet

cvičení na aquabiku neboli vodním kole.

„Tuto službu na Moravě zatím nikdo nenabízí a v republice snad jen v Jablonci nad Nisou,“ upozornil ředitel. Letos přibude i nová infrasauna a mobilní finská sauna, která bude navíc v ceně vstupného.

 

 

Autor: fab

Vaše názory

Seďa je ve sněmovně jako doma, Hovorka je rebel

Slovácko

Seďa je ve sněmovně jako doma, Hovorka je rebel

Poslanci z Uherskohradišťska se neflákají, patří k nejpilnějším v Poslanecké sněmovně! Jejich káru táhne Antonín Seďa (ČSSD)...

22. 1. 2010
Tresty se výrazně změní

Zlínský kraj

Tresty se výrazně změní

Doslova revolucí projde od ledna letošního roku dosavadní trestní zákoník, který je nejen obsáhlejší, ale zpřísňuje například...

20. 1. 2010
O místo v Salonu vín bojuje dvě stě vzorků

Slovácko

O místo v Salonu vín bojuje dvě stě vzorků

Hodnocení odborné komise rozhodlo o tom, že do druhého kola výběru vzorků pro národní soutěž vín v...

17. 1. 2010
Invalidů ubude

Slovácko

Invalidů ubude

Rok 2010 je skutečně přelomovým, co se týče přiznání plných a částečných invalidních důchodů. Lidé se sníženou...

14. 1. 2010

Související

Uherské Hradiště

Cvičení ve vodě pro těhotné

Nabídka pravidelných programů Aquaparku Uh. Hradiště se od ledna 2016 rozšíří o další speciální cvičební program ve...

Buchlovice

Tomáš Klus vyprodal Buchlovice a slíbil, že za rok se vrátí!

Buchlovské hudební léto vyvrcholilo koncertem Tomáše Kluse. Poslední koncert léta byl vskutku velkolepý a publikum, které se...

Jarošov

Šikula otevřel novou pobočku v Jarošově

Minulý týden otevřel Dům dětí a mládeže (DDM) Šikula Uh. Hradiště novou pobočku na sídlišti Louky v...

Uherské Hradiště

Konec zraněním i adrenalinu

Tobogán Black hole, pýcha nového aquaparku v Uherském Hradišti, se zbavil nálepky nebezpečný. Už týden jej znovu...

TOPlist