FacebookYoutubeInstagram

Dnes Slováckem projíždějí, od prosince ho budou křižovat

Slovácko Zajímavosti 15. 7. 2019
Dnes Slováckem projíždějí, od prosince ho budou křižovat
Foto: sal

Společnost nabízí atraktivní práci strojvedoucím i stevardům

Na vlakovém nádraží ve Starém Městě, Uh. Hradišti, Uh. Brodě a Luhačovicích se ve středu představila společnost Arriva, jejíž spěšné vlaky začnou pravidelně od prosince jezdit na trasách Staré Město u UH - Uh. Brod - Bylnice a osobní na trase Uherský Brod, Újezdec - Luhačovice.

Během prezentační jízdy Slováckem Arriva vozila cestující zdarma. Hodinových zastávek v Uh. Hradišti a Uh. Brodě využily děti k prohlídce vlaku, malování nebo hledání kešek o ceny. Dospělí si zasoutěžili testem o iPhone nebo se informovali o nabídce práce stevardů a strojvedoucích. K dispozici byla personální asistentka Andrea Sečková, která zájemce seznámila se školícím instruktorem.

"Hledáme několik desítek lidí právě na jihu a východě Moravy. Stevardům nabízíme skoro 30 tisíc korun, strojvedoucím jako základ 50 tisíc korun a k tomu 15 tisíc náborový příspěvek," láká Jiří Nálevka, ředitel společnosti Arriva vlaky.

Strojvedoucí ocení nástupy blízko domova
Řadu lidí práce na železnicí láká, pro některé to může být i splněný sen. Při prezentačních jízdách v Hradiště i Brodě se mohl každý o práci na palubě vlaků Arrivy nezávazně informovat u strojvedoucího Tomáše Hříbka z Hrušek, kterého budete od prosince denně potkávat na trati mezi Starým Městem a Bylnicí. "Zájemce o práci zajímaly veškeré podmínky, jako skladba směn, délka školení a plat," prozradil zkušený Hříbek, který vesměs vítal strojvedoucí ostatních dopravců. Sám Hříbek křižuje Moravu po kolejích přes 17 let a zároveň je i instruktorem, který bude dohlížet na všechny nové kolegy ve společnosti Arriva.
„Právě v těchto týdnech otevíráme kurzy pro zájemce o práci strojvedoucího. Důležitá je chuť naučit se novou práci a také zdravotní způsobilost. Sami si ze zájemců strojvedoucí vychováme,“ uvedla personální ředitelka Arrivy Lucia Kunešová.

Upozornila, že strojvedoucí k platu 50 tisíc korun získají také další benefity. Mohou ocenit měsíční příspěvek na penzijní připojištění ve výši 1 000 korun a dalších 1 000 korun měsíčně na benefitní systém. Ty mohou být v podobě například vstupenek do sportovních zařízení, na kulturní události nebo jako slevové kupony do restaurací, na dovolené, jazykové kurzy, stravenky atd.

Stevard nevaří jen kávu
Práce stevarda na palubě vlaku je rozmanitá. Nejdůležitější je, že se stará o pohodlí cestujících. Kromě toho ale také prodává jízdenky nebo pomáhá v nečekaných situacích.
Budoucím stevardům Arriva nabízí měsíční plat skoro 30 tisíc korun a také příspěvek na penzijní připojištění i benefitní systém. Pozice je vhodná i pro ty, kteří končí školu. „Líbí se mi plánování směn i uniforma, kvůli které se za mnou kluci otáčí,“ říká s úsměvem jedna ze stevardek Arrivy Hana Červená, kterou dnes potkávají cestující v expresech Arrivy z Prahy přes Slovácko do Nitry nebo na městské lince S49 v Praze a okolí. Šéf stevardů Arrivy Tomáš Vrba doplňuje: „Práce je to úžasně pestrá, každá cesta je jiná, to mě nabíjí. Vlak a vše okolo něj je mým koníčkem, chodím do práce s nadšením, a navíc si neodnáším žádné problémy ani starosti domů.“

Standardy Arrivy
Standardem všech vlaků Arrivy, které budou od prosince pravidelně křižovat Slovácko, jsou pohodlné sedačky, wifi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení mobilních telefonů nebo pro práci na počítači. Během cesty se mohou cestující zdarma občerstvit pitnou vodou. Arriva má cit i pro detail. Cestujícím zpříjemní jízdu ve vlacích vůně nebo osvěžující bonbony. 

Čtěte více
Autor: BZ

Vaše názory

Poslední deník Květy Fialové, díl druhý

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl druhý

Jaká byla Květa Fialová? Co o sobě nikdy neprozradila? Jak ji znali jen její nejbližší? O tom...

9. 7. 2019
Poslední deník Květy Fialové, díl první

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl první

Poslední deník Květy Fialové - tak se jmenuje kniha herce Josefa Kubáníka, která se v den nedožitých...

3. 7. 2019
Palladium země České se vrací na Velehrad

Velehrad

Palladium země České se vrací na Velehrad

U příležitosti 1150. výročí úmrtí sv. Cyrila a 1150. výročí nástupu sv. Metoděje na arcibiskupský stolec na...

2. 7. 2019
Snažte se být originální, radí youtuber Porty

Strážnice

Snažte se být originální, radí youtuber Porty

Youtuberská internetová hvězda Filip Portales alias Porty bavil své fanoušky na Show Grand Time v kině Máj....

1. 7. 2019
TOPlist